Prsatá aktivistka byla za útok na Zemana vyhoštěna z Česka

Domácí 16. ledna 2018 | 04:21 — Helena Malá
Ukrajinská aktivistka Anželina Diašová (27) si už vyslechla trest za svůj výstup, kdy ve volební místnosti polonahá vyběhla před prezidenta Miloše Zemana. Provolávala větu Zeman, Putin´s slut (Zeman, Putinova děvka), kterou měla také napsanou na svém odhaleném hrudníku. Soud ji potrestal tříměsíčním vězením s roční podmínkou a ročním vyhoštěním z Česka.
Při útoku polonahé ženy na Zemana neskrývala překvapení ani první dáma / Facebook

Aktivistka hnutí Femen u soudu uvedla, že se cítí být nevinná. Českou republiku musí opustit do tří dnů od vynesení rozsudku. Může mluvit o štěstí, původně jí totiž za trestný čin výtržnictví hrozily až dva roky vězení.

„Souhlasila jsem, protože chci domů, jsem vyčerpaná,“ řekla novinářům sedmadvacetiletá Diašová. Uvedla, že svým jednáním chtěla varovat českou společnost před znovuzvolením Miloše Zemana. Podle jejího názoru by tím čeští občané mohli ohrozit suverenitu českého státu, protože současný prezident je ve vleku ruského prezidenta Vladimira Putina. "Putin je agresor a je nebezpečný. Je to diktátor, a myslím si, že prezident demokratické země nemůže být přítelem diktátora," popsala svou motivaci pro akci. Svůj protest prý mínila jako pokojný, nikomu údajně nechtěla ublížit.

Žena se v pátek k Zemanovi vrhla ve volební místnosti v základní škole v pražských Lužinách. Před příchodem prezidenta stála v početné skupině novinářů. Ve chvíli, kdy Zeman předkládal volební komisi svůj občanský průkaz, ze sebe strhla košili a s výkřiky Zeman, Putin's slut (Zeman, Putinova děvka), se vrhla na českou hlavu státu. Zastavila ji prezidentova ochranka. Diašová si ovšem na postup ochránců stěžovala. "Byli velmi hrubí," uvedla.

O tom, jak dlouho svůj čin plánovala, nechtěla Diašová mluvit. Podle některých komentářů její akce mohla vzbudit sympatie k Zemanovi. Diašová s tím však nesouhlasí. "Byla bych velmi zklamaná, kdyby to Zemanovi ve volbách pomohlo. Nevím, jak by se to mohlo stát," řekla.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Bezpečné lyžování v době covidové. Kam se vydat a kde si dát pozor na pokuty

Bezpečné lyžování v době covidové. Kam se vydat a kde si...

Koronavirus bourá plány a tři evropské země zpřísňují....

Kam se v době covidové vydat za sluníčkem? Tyto destinace...

Komplikace pro turisty, které nikdo nepředpokládal. A další...

Kvůli koronaviru se opět přitvrzuje. Zákaz vycestování ze...

Přestaňte počítat peníze a zažijte dovolenou snů. Díky...

Zavřít reklamu