V médiích o nás kolují nesmysly. My chceme lidem daně snižovat, tvrdí Piráti

Domácí 12. července 2021 | 10:51 — Ilona Cílková
Podzimní volby se kvapem blíží a politické strany přiostřují ve svých vyjádřeních. Pod palbu kritiky se dostává Pirátská strana kvůli údajnému záměru zvyšovat daň z nemovitostí. Podle předsedy strany se ale jedná o zkreslenou interpretaci.
Další 3 fotografie v galerii
V médiích o nás kolují nesmysly, říká Ivan Bartoš / Foto: Piráti

Nadále zvyšovat spotřební daně a rušit daňové výjimky, například přeřadit sladké nápoje z nižší sazby daně z přidané hodnoty (DPH), či zvýšit daně z nemovitých věcí pro korporáty, které staví krabice na zelené louce. To je receptem na snižování schodku státního rozpočtu podle pirátského senátora Lukáše Wagenknechta. Ten to před časem uvedl v diskusním pořadu na CNN Prima News.

Podle šéfa strany Bartoše ale nemají Piráti a STAN zvyšování daně z nemovitostí pro občany v programu a v médiích se šíří špatná interpretace. „Není to pravda," řekl Bartoš v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Od té doby, co jsme vystřelili v průzkumech, dočetl jsem se o Pirátech spoustu nesmyslných věcí. Je to zkreslená interpretace. Vždy jsme byli za snížení zdanění práce. V našem programu se o zvyšování daní nehovoří. Hovoříme o tom v případě komerčních nemovitostí na krajích měst. Ne, že někomu zdaníme dílničku," uvedl Bartoš. 

O zdanění nemovitostí však na Pirátském fóru psal kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj Adam Zábranský, který uvedl: „Napadá mě asi jen jedno řešení, ale na Česko je příliš radikální, takže podle mě ani nemá smysl uvažovat o tom, že bychom něco takového měli prosazovat – progresivní zdanění nemovitostí."

Podle Bartoše nic takového Piráti v programu nemají. „Zdaňování bydlení je lež. Nic takového v programu nemáme. To, že se vedou diskuse kdekoliv v on-line světě, je legitimní. Nebudu nikoho okřikovat, aby se neúčastnil diskuse. Není to na stole, není to v programu. Pokud to někdo staví tak, že Piráti vám zdaní bydlení, není to pravda. Je to dezinterpretace," uvedl se Bartoš.

Pirátská strana se kvůli údajnému záměru zvyšovat daň z nemovitostí dostává v poslední době pod palbu kritiky. Na internetu kolovala informace o plánovaném povolebním razantním zvýšení daně z nemovitostí na procento ceny nemovitosti, což strana označila za hoax. „Jde o podvržený text, který se jen snaží tvářit jako část volebního programu Pirátů. S oficiálním volebním programem nemá nic společného, ten nic z uvedených návrhů neobsahuje," uvedla strana své facebookové stránce. Babiš se pustil do Pirátů. Podle premiéra chtějí rozvrátit zemi.

Zdroj: irozhlas.cz, cnn.iprima.cz.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Denisa Nesvačilová se chtěla živit gymnastikou. Dnes je místo toho obsazovanou herečkou

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Zavřít reklamu