Hlavní vinu na zmatcích nesou vyjádření premiéra Andreje, tvrdí hejtmani

Domácí 07. února 2021 | 17:22 — Ilona Cílková
Vláda by mohla již zítra jednat o zákazu cestování mezi regiony jako prostředku boje proti nepolevující epidemii koronaviru. Připustil to ministr zdravotnictví Jan Blatný. Podle hejtmanů krizové řízení selhává a mělo by se více komunikovat s odborníky a poslouchat je.
Další 4 fotografie v galerii
Krizové řízení Andreje Babiše selhává / Archiv A. Babiše

O omezení pohybu osob mezi regiony promluvil ministr zdravotnictví. „Během víkendu proběhne jednání epidemické skupiny a klinické skupiny. Pokud neuvidíme, že si lidé uvědomili, že určité věci není dobré dělat, tak je to určitě jedna z možností. Jestliže bychom se měli bavit o zpřísňování opatření, tak toto je jedno z těch, o kterých musíme uvažovat vážně,” řekl Blatný Impulsu. O opatřeních v současné době jednají odborné skupiny ministerstva. „Vláda o tom bude jednat v pondělí," dodal Blatný.

Proti podobnému nápadu se postavili hejtmani. Pražský primátor Zdeněk Hřib už v sobotu spolu se středočeskou hejtmankou Petrou Peckovou na twitter napsal, že v případě pražské aglomerace je nezbytně nutné zachovat propojení metropole s jejím okolím. „Zákaz cestování mezi kraji nás dost vyděsil. Za nás to není vhodná cesta. Nedokážu si představit, jak by se to vymáhalo. Obecně mi vadí způsob komunikace. Neustále se objevují nové nápady, neprodiskutované, odborně nepodložené. Vláda to tu vypouští jako balonky, takhle se to skutečně nedá dělat," komentoval dnes nápad vlády pražský primátor Zdeněk Hřib pro televizi CNN Prima News.

„S tímhle návrhem zásadně nesouhlasím," uvedl dnes liberecký hejtman Martin Půta. „Je to další nápad, který přesně vystihuje, kam se tahle země dostala. Nápad prezentovaný v médiích bez jakéhokoliv odůvodnění a vysvětlení. Nápad, který nemá žádné opodstatnění a navíc nemůže změnit stávající situaci. Nápad, který jen podkopává důvěru lidí ve fungování systému a ve smysl platných opatření," míní Půta.

Na zbytečnosti omezení pohybu se dnes v pořadu Partie shodli i hejtmani Pardubického, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje a pražský primátor. Hejtmani se ale Blatného, o jehož možném odvolání se spekuluje, zastali. S kraji podle nich komunikuje dobře a hlavní vinu na zmatcích nesou vyjádření premiéra Andreje Babiše.

Podle hejtmanů krizové řízení selhává a mělo by se více komunikovat s odborníky a poslouchat je. „Problém je v tom, že tu byl čas, kdy se vláda opírala o odborníky. Premiér je vždycky potlačil a udělal si to po svém. Teď se k nám návrhy odborníků vůbec nedostávají. Vláda, která řídí nouzový stav, by takhle fungovat neměla," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Babiš v problémech. Druhá vlna covidu drtí voličskou základnu ANO.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Inteligence a chování chobotnic je stále neprozkoumané. Dokazuje to nedávný objev pod hladinou moře

Černé mušky poletující kolem květináčů jsou nejen...

Venkovní dlažba musí být nejen mrazuvzdorná, je třeba si...

Mýdlo, které nahradí i čistič, zubní pastu či tablety do...

Holubí trus je pro zahrádkáře poklad. Pohnojí vaši zeleninu...

Velkoformátové obklady a dlažby se nehodí jen do velkých...

Z pecky od manga si můžete snadno vypěstovat krásnou domácí...

Zavřít reklamu