Překvapivé přiznání Američanů

Zahraniční 21. ledna 2017 | 06:30 — Ilona Cílková
Nezávislý zpravodajský portál WikiLeaks zveřejnil nedávno 35 minutovou nahrávku amerického ministra zahraničních věcí Johna Kerryho pocházející z konce září minulého roku.
Zajímavá slova Johna Kerryho / Shutterstock

V ní ministr přiznal, že USA nechaly rozrůst teroristickou organizaci Islámský stát s cílem odstavit od moci syrského prezidenta Bašára Asada. Kerry se tak vyjádřil během neveřejných jednání se syrskou opozicí na Valném shromáždění OSN dne 22.9.2016.

Kerry v nahrávce mimo jiné říká: „ISIS vyhrožoval možnou ofenzívou na Damašek. Sledovali jsme to. Spojené státy tak chtěly využít rozrůstající se vliv teroristů, zejména z ISIS, jako páku na syrského prezidenta Asada s cílem donutit ho odstoupit ze své funkce a v podstatě donutit Sýrii kapitulovat."

Tato Kerryho slova o ISIS se ale v téže nahrávce, kterou začátkem října zveřejnila některá mainstreamová média jako CNN a The New York Times nenacházejí, neboť byla vystřižena. Celou nahrávku zveřejnila až platforma WikiLeaks.

Ve světle těchto informací se udělení Nobelovy ceny za mír Baraku Obamovi jeví jako neuvěřitelný výsměch světové veřejnosti!

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Amatérský potápěč našel na mořském dně prastarý artefakt. Patřil rytíři z dob křižáků

Nové využití pro staré noviny. Leští, absorbují vlhkost i...

Stačí třicet kaštanů a připravíte mast, která uleví...

Šípky dokáží výrazně pomoci s imunitou. Nálož zdraví z...

Pro koho je kočka ideálním společníkem a kdo by se jí měl...

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Aku nářadí a stroje v chladu trpí. Připravte je na zimu pro...

Zavřít reklamu