Naší zásluhou zažívá Česko nejlepší časy v historii, říká premiér Babiš

Domácí 25. září 2021 | 10:09 — Ilona Cílková
Podle některých politologů nás za pár dnů čekají jedny z nejdůležitějších voleb. O nerozhodnuté voliče v předvolební debatě České televize bojovali premiér Andrej Babiš a Ivan Bartoš. Šéfové ANO a Pirátů byli v debatě sedmi lídrů v Ústeckém kraji nejviditelnější.
Premiér je přesvědčen, že během pandemie koronaviru nepochybil / Depositphotos

Lídři kandidátek v Ústeckém kraji diskutovali v předvolební debatě o tom, jakým problémům čelí region a jak je vyřešit. Diskuse se točila kolem pověsti kraje, vyloučených lokalit i průmyslových zón a dotkla se i pandemie covidu-19 a stavu českého zdravotnictví během epidemie. Hosty byli Andrej Babiš (ANO), Ivan Bartoš (PirátiSTAN), Jaroslav Foldyna (SPD), Jaroslav Komínek (KSČM), Karel Krejza (SPOLU), Zdeněk Matouš (ČSSD) a Jaroslav Pelc (PŘÍSAHA). 

Pro Bartoše byla debata dalším důležitým testem, jak proti premiérovi obstojí v přímém souboji. Právě v Ústeckém kraji se odehraje nejzajímavější souboj letošních sněmovních voleb. Souboj bude zajímavý i proto, že Ústecký kraj je plný kontrastů. Chudá špinavá ghetta střídají opravená předměstí, vily i sídla za desítky milionů korun.

Debata se točila kolem nezvládnuté pandemie a dotkla se i toho, jak přimět lidi se nechat očkovat. Podle premiéra a lídra hnutí ANO Andreje Babiše je teď nejdůležitější přesvědčit lidi, aby se nechali očkovat. Vláda představila v médiích masivní kampaň na podporu vakcinace. „Zapojujeme celebrity, přesvědčujeme lidi, aby se nechali očkovat, cílíme na mladé osoby," uvedl Babiš. K větší proočkovanosti mají přispět mobilní týmy nebo očkování bez registrace. „Čekáme na vakcínu pro menší děti a sledujeme, co ve světe, řešíme protilátky," dodal Babiš.

Premiér je přesvědčen, že během pandemie koronaviru nepochybil. „Já nevím o tom, že bych pochybil. My jsme dělali maximum pro to, abychom ochránili životy našich občanů. Projevovalo se to v tom, že jsme zkrátka bojovali za vakcíny a protilátkové koktejly," řekl předseda vlády. 

Babiš, který během pandemie od loňského března hned čtyřikrát vyměnil ministry zdravotnictví, tvrdí, že dělal vše, co by lidem mohlo pomoci, a za akcí vidí boj proti jemu samému. „Samozřejmě, že celé tyto volby jsou zase jenom o Babišovi a antibabišismu. Pirátostán a Spolu nemají žádný program, oni jen stále poukazují na Babiše, co udělal a neudělal,“ dodal Babiš. Podobná nařčení lídři opozičních koalic dlouhodobě odmítají.

Podle premiéra je aktuálně situace v Česku skvělá. „Myslím, že lidi vědí, co jsme udělali. Česko zažívá nejlepší časy od vzniku samostatného státu. Dá se to vidět a myslím, že lidi to opravdu vidí. Takže nějaká obvinění já odmítám," uvedl předseda vlády s tím, že jeho vládě „opozice celý čas házela klacky pod nohy“. Babiš zapojí do předvolební kampaně jednoho z nejvýraznějších zahraničních politiků.

Zdroj: ct24.ceská televize.cz.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus mění nařízení ve skiareálech

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus...

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Zavřít reklamu