Jaromír Jágr otevřeně o očkování. Už jsem se poučil

Domácí 17. července 2021 | 09:57 — Ilona Cílková
Hokejový útočník Jaromír Jágr v červnu odmítl nabídku, aby se stal jednou z tváří vládní kampaně na podporu očkování proti nemoci covid-19. Podle svých slov nechce lidem říkat, co mají dělat.
Další 3 fotografie v galerii
Jaromír Jágr nechce lidem říkat, co mají dělat / Depositphotos

Andrej Babiš chtěl využít popularity hokejové legendy, aby zvýšil zájem veřejnosti o očkování. Jágr to ale odmítl. Jako důvod podle náměstkyně ministra zdravotnictví Martiny Váškové uvedl, že má v těle dostatečné množství protilátek. „My jsme se o tom s panem premiérem bavili, že mu pan Jágr odmítl dělat figuranta na propagaci vakcinace z toho důvodu, že má protilátky," uvedla v červnu Vašáková pro server Seznam Zprávy.

Legendární hráč tak podle svých slov učinil proto, že nechce lidem říkat, co mají dělat. Přesvědčit je mají lékařské kapacity. „Myslím si, že očkování se v České republice probírá až moc. A jaký je na to můj názor? Ten si nechám pro sebe," řekl Jágr novinářům na tiskové konferenci Rytířů před blížícím se startem extraligové sezony. „Vždy jsem zastával názor, že nechci lidem říkat, co mají dělat. Je to každého rozhodnutí. Nechci nikomu radit a každý by se měl rozhodnout tak, jak si myslí, že je to nejlepší pro něj," podotkl.

Podle Jágra by lidem neměli radit s očkováním sportovci. „Na to tady máme odborníky, kteří by se k tomu měli vyjádřit, a já jsem čekal, že doktorská elita si sedne a řekne plusy a minusy k očkování. Proč by se k tomu měl vyjadřovat hokejista, který celý život honí puk? To je přece nesmysl. To ale neznamená, že jsem pro nebo proti očkování. Já jen nechci říkat svůj názor, abych někoho ovlivnil. I když nevěřím, že by se to stalo," uvedl Jágr.

Podle svých slov se stejným způsobem snaží přistupovat i k dalším důležitým tématům. „Snažím se nikomu neradit. Už jsem se poučil. Když jsem řekl svůj názor, tak se to většinou otočilo proti mně. Snažím se starat o své věci," řekl Jágr.

Zapojit populární hokejovou hvězdu do očkování v minulosti veřejně navrhoval například Martin Straka, primář interního a covidového oddělení Nemocnice Sokolov. „Když Jarda Jágr mohl chodit vesele s Vodňanským kuřetem, proč dneska není někde na plakátech a není tam nápis: Jarda Jágr doporučuje očkování. Očkuj se a zachráníš život sobě a své rodině,“ ptal se v Otázkách Václava Moravce Straka v únoru. V Česku vzniká nebezpečné hnutí, varuje biochemik Konvalinka.

Zdroj: sport.cz.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Velikonoce Honzy Čenského: Pohádková princ nejen zpíval, ale i zachraňoval

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu