Prezidentova kampaň: Jsme neporazitelní a vládneme světu, skandují příznivci

Zahraniční 13. března 2018 | 03:29 — Ilona Cílková
Rusko tento týden v neděli čekají prezidentské volby. Přesněji řečeno jejich první kolo. Očekává se ale, že v něm zvítězí současný prezident Vladimir Putin a stane se už počtvrté hlavou ruského státu.
Rusové budou tuto neděli volit prezidenta / Shutterstock

Předvolebních debat se ale Putin neúčastnil a klasickou předvolební kampaň s mnoha mítinky prakticky také nevedl. Jediným velkým setkáním Vladimira Putina s voliči byl mítink počátkem března na stadionu v moskevských Lužnikách. V mrazivém počasí se tu sešlo asi 80 tisíc lidí. Zdarma dostali horký čaj a pohankovou kaši.

Úřednice Žanna si přinesla ručně vyrobený plakát s prostým nápisem: Za Putina! „Mým nejlepším přítelem je prezident Putin. Jsme silní a neporazitelní. Rusko vládne světu!“ skandovala žena.

Objevilo se ale také několik lidí, kteří přišli protestovat. „Nechci, aby mým jménem bombardovali syrské děti, obsazovali Krym a stříleli na Ukrajinu. Takového prezidenta na další období nechci.“

Důchodkyni Annu poté policie odvedla k výslechu. Na stadion přišli jak opravdoví a přesvědčení stoupenci Vladimira Putina, tak státní zaměstnanci, kteří to dostali v práci příkazem. 

Na tribuně mezitím vítá prezidenta Putina člověk v uniformě ruské armády: „Budeme podporovat bratrské národy. Pod vedením našeho prezidenta půjdeme odhodlaně vpřed! Je to náš postoj a naše právo! Za spravedlnost a mír! Potřebujeme takového silného a spravedlivého prezidenta!“

A pak už vystoupil sám Vladimir Putin: „Chceme udělat naši zemi výraznou a zaměřenou dopředu - na budoucnost, protože tady žili naši předci, žijeme tu my a budou tu žít naše děti a vnuci. Uděláme vše proto, aby byli šťastní! To za nás neudělá nikdo.“

Současný šéf Kremlu v době předvolební kampaně hodně cestoval po Rusku, setkával se s pracujícími různých podniků. Ovšem nikoliv jako kandidát, ale jako prezident, který to má v popisu práce.

Na sjezdu dělnické mládeže v Nižním Tagilu například prozradil, že také pochází ze skromných poměrů: Dědeček byl kuchařem a otec mistrem v továrně na výrobu vagonů v Leningradě. A oba byli spokojení a šťastní.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dívejte se pořádně pod nohy. Uvidíte ta nejkrásnější schodiště na světě

Dívejte se pořádně pod nohy. Uvidíte ta nejkrásnější...

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i...

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zavřít reklamu