Rusko komentuje největší skandál posledních let

Zahraniční 10. března 2017 | 04:28 — Ilona Cílková
Nejnovější únik dokumentů americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) poukázal na dosud neznámé schopnosti agentů CIA napodobovat elektronické otisky, jaké po sobě obvykle zanechávají hackeři z jiných zemí.
Jak to vlastně je? Kdo, koho, jak a kdy vlastně hackoval? / Shutterstock

V souvislosti se zveřejněnými spisy z oddělení kybernetické špionáže CIA, které v úterý odtajnila platforma WikiLeaks, to v Moskvě konstatoval šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov.

Zatímco Moskvu obviňují z toho, že zanechala své "otisky" po hackerském útoku na Spojené státy, dokumenty zveřejněné stránkou WikiLeaks ukázaly, že "CIA se umí k takovým 'otiskům' dostat a pak je zneužít", uvedl Lavrov.

Americké špionážní služby v minulosti obvinily Rusko, že podniklo hackerský útok na volební tým prezidentské kandidátky Hillary Clintonové, aby tím dopomohly k vítězství jejímu soupeři Donaldu Trumpovi. Lavrov znovu ostře odmítl zapojení Ruska do jakýchkoli hackerských útoků. Rusko musí podle Lavrova nyní vzít v úvahu hackerské schopnosti agentů CIA. Dodal, že když on sám projednává citlivá témata, nenosí s sebou mobilní telefon.

Tak nyní už je úplně nejasné, jak je to vlastně s tím hackerstvím. Kdo, koho, jak a kdy vlastně hackoval? CIA a nechala "otisky" Rusů? Nebo Rusové a nechali svoje "otisky"? Nebo jak to vlastně bylo?

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Velikonoce Honzy Čenského: Pohádková princ nejen zpíval, ale i zachraňoval

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu