Jsme tak nepoučitelní? Jak dlouho si budeme vozit teroristy až k našim dveřím?!

Komentáře 14. listopadu 2016 | 06:05 — Jan Hartl
Stále to nějak nedokážeme pochopit. Ty zprávy vlastně jedna druhou podporují a doplňují, ale Evropa, jí zřizované organizace či agentury a polici to stále nějak nejsou schopni vzít na vědomí a zavést opravdu účinná opatření.
A stále dokola zachraňujeme / Shutterstock

Podle francouzského ministra vnitra Bernarda Cazeneuvea se o uplynulém víkendu podařilo odvrátit další připravovaný teroristický útok v zemi. Zatčeno bylo sedm osob podezřelých z terorismu a napojení na IS. Mezi zatčenými byli, mimo francouzských občanů i Maročané a Afghánci.

Podle posledních zpráv z deníku Die Welt zase německá Spolková zpravodajská služba, informovala, že je prokázáno, že se všech devět atentátníků z Paříže dostalo do Evropy pod krycí legendou uprchlíků. Tatáž zpravodajská služba upozorňuje a varuje, že Islámský stát, své bojovníky i nadále vysílá coby „uprchlíky“ na starý kontinent a školí je, jak projít azylovým řízením a uspět se žádostí o azyl.  Podle Die Welt teroristické milice cíleně připravují své bojovníky a učí je schopnosti schovat se mezi žadatele o azyl a být nenápadný. „Například jsou školeni, jak se mají chovat a jak vést rozhovor s policií a jak požádat o azyl jako uprchlík,“ uvádí Die Welt.

K tomu si připočtěme prakticky denní zprávy o tom, kolik všemožné vládní a nevládní organizace „zachránili“ ve Středozemním moři uprchlíků. Zachraňují Lékaři bez hranic, Italská pobřežní stráž, Organizace na pomoc migrantům překonávajícím moře (MOAS), nebo agentura Evropské unie Frontex, která byla od října nahrazena Evropskou hraniční a pobřežní stráží.

Ti všichni, Evropská hraniční a pobřežní stráž navíc za peníze unijních daňových poplatníků, neustále rejdí po moři až kdesi u Lybijských břehů a zachraňují a zachraňují a vozí do Evropy denně stovky a tisíce jakýchsi uprchlíků. Zjistit koho vlastně neustále přivážejí je v tom množství pochopitelně nad lidské síly. Jak se zdá, tak to nikomu nevadí!

To jsou Evropa a její odpovědní představitelé opravdu nepoučitelní?!

Jak dlouho si ještě budeme za peníze nás všech, zcela dobrovolně a ve jménu jakési pochybné humanity, vozit teroristy až k našim dveřím?

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v dokonalém ráji

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

Zavřít reklamu