Záhada zneužitého Vondráčka. Nic jsem netajil, zlobí se šéf PS. V záloze má fotografii s prezidentem

Domácí 19. října 2021 | 07:35 — Ilona Cílková
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček čelí kritice za svoji návštěvu u prezidenta Miloše Zemana v ÚVN. „Nemám důvod lhát. Prezident se podepsal, ale nevím, zda to byla jen světlá chvilka," hájí se Vondráček.
Na mé výpovědi se nic nemění, říká Radek Vindráček / Profimedia

Šéf Senátu Miloš Vystrčil v pondělí uvedl, že Kancelář prezidenta republiky, konkrétně kancléř Vratislav Mynář, měla již minulý týden k dispozici informace, že Miloš Zeman není schopen vykonávat své pracovní povinnosti. Bylo to před tím, než k Zemanovu lůžku přivedl končícího šéfa Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka. Ten po návštěvě u Miloše Zemana minulý týden sdělil, že prezident je schopný pracovat a jeho nemoc mu to neznemožňuje. Vondráček to doložil tím, že Zeman údajně před ním podepsal dokument umožňující svolání nové Poslanecké sněmovny. To je v přímém rozporu se zjištěními Senátu zaštítěnými zprávou ÚVN. Vondráček se brání, že nelhal a s prezidentem mluvil.

Ve večerním vysílání CNN Prima NEWS pak uvedl, že neměl od hradního kancléře Vratislava Mynáře všechny informace a sám se cítí být součástí nějakého scénáře. Znovu odmítl, že by ve svém prohlášení o zdravotním stavu Miloše Zemana něco zatajil, a dodal, že nemá důvod rezignovat na svou funkci.

„Na mé výpovědi se nic nemění ani po prohlášení Senátu. Že je prognóza nejistá? Onemocnění je závažné, na schůzce ale prezident říkal, že až se dostane na normální pokoj, bude připraven se scházet s jednotlivými politickými zástupci,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS šéf dolní komory na svou obranu.

Dodal, že fotografie ze schůze s prezidentem existuje, ale je zatím „v záloze“, protože je na ní nemocný prezident. Nadále tvrdí, že Zeman skutečně podepsal listinu svolávající ustavující schůzi Sněmovny. „Má fyzická omezení. Já se s ním potkal a mluvil. Mám pocit, že jsem sám součástí nějakého scénáře. Informaci o jeho stavu jsem měl mít, pak bych uvažoval, zda ho navštívit. Možná v přátelském módu, ne pracovním. Věřím ale, že přání setkat se se mnou pronesl pan prezident, na zbytek se zeptejte pana kancléře,“ pokračoval s tím, že se sám zeptá kancléře Mynáře a požádá ho o vysvětlení. „Pan Mynář mi nic neřekl. Čekám, co mi řekne,“ uvedl dále Vondráček s tím, že očekává, že hradnímu kancléři zavolá v průběhu dnešního dne.

K aktivaci článku 66, podle něhož by pravomoci prezidenta přešly dočasně na předsedu Sněmovny a premiéra, uvedl, že by v době rozhodování ocenil podrobnější informace o prezidentově zdravotním stavu. Všechny diskuse na toto konto nicméně považuje za legitimní, třebaže by se už úkonu ujala nová sestava dolní komory. Zmínil, že ani ve světle pochybností o uskutečněné schůzce s prezidentem a nových informací o kondici Zemana nemá v plánu rezignovat. „Nemám důvod vzdát se funkce ještě před 8. listopadem,“ uvedl šéf Poslanecké sněmovny. Nehorázná manipulace s veřejností. Největší lži o zdraví českých prezidentů.

Zdroj: senat.czcnniprima.cz.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Světoznámá modelka Pavlína Pořízková dostala po smrti manžela první pořádnou práci

Vyžeňte myši z chalupy i z domova jednou provždy. Vsaďte na...

Starší tuhé mýdlo nevyhazujte. V domácnosti lze využít k...

Psí kůže je v zimním období citlivá stejně jako lidská...

Jak pěstovat vánoční kaktus, aby vám kvetl jako divý přes...

Nejčastější chyby při krmení psa, které alespoň jednou v...

Psi občas vyvádějí pro lidi nepochopitelné věci....

Zavřít reklamu