Rovnýma nohama do zimy. Česko čeká teplotní šok

Domácí 18. října 2021 | 12:03 — Ilona Cílková
Začíná teplotně nadprůměrný týden. Denní maxima se budou až do čtvrtka pohybovat kolem 16 °C, což je o více než 5 °C nad dlouhodobým normálem. Nejteplejším dnem tohoto týdne bude středa, kdy meteorologové předpovídají až 21°C. Pak přijde teplotní šok.
Vytáhněte ze skříní šály a rukavice, budou se hodit / Pixabay Leo

V pondělí bude oblačno až zataženo, jen ráno a dopoledne musí lidé na severu a severovýchodě republiky počítat s ojedinělými dešti. Během dne ale začne svítit od západu slunce a nejvyšší teploty se vyšplhají mezi 12 až 16 °C. Na severovýchodě bude chladněji, maximálně 10 až 13 °C. Vyplývá to z předpovědí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Mrznout by nemělo ani v noci na úterý. Bude většinou polojasno, místy se objeví mlhy nebo nízká oblačnost. K ránu začne na západě republiky přibývat oblačnost, nejnižší noční teploty ale klesnou jen na 6 až 2 °C. Foukat bude slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr do rychlosti 4 m/s. Úterý bude teplotně velmi podobnému pondělnímu dni. Čeká nás polojasná obloha, jen ráno a dopoledne si řidiči musí dát pozor na mlhy. Večer bude zejména v Čechách zataženo a ojediněle hrozí slabý déšť. Nejvyšší denní teploty budou 12 až 16 °C.

Nejteplejším dnem tohoto týdne bude středa. Teploty vystoupají až k 23 °C a na některých místech by mohly padat teplotní rekordy. Během dne však bude oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Meteorologové očekávají ráno slabý déšť, večer se na severozápadě vyskytnou silnější přeháňky. 

V závěru týdne už bude počasí typické pro poslední říjnovou dekádu a teploty začnou rychle klesat. Od pátku meteorologové předpovídají oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo občasný déšť, od severozápadu postupně nad 800 m srážky smíšené nebo sněhové.

V pátek se budou nejnižší noční teploty pohybovat mezi 6 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty pak budou mezi 9 až 13 °C. Chladný bude i nadcházející víkend. Nejnižší noční teploty v sobotu 6 až 1 °C, v dalších dnech +3 až -2 °C. Na horách můžeme očekávat srážky smíšené nebo sněhové. Meteorologové vydali první předpověď na letošní zimu. A máme se na co těšit.

Zdroj: chmi.cz

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

David Novotný povede detektivy v nové kriminálce. Některé zločiny se skutečně staly

Jak se zaručeně zbavit nepříjemného vrzání dřevěné...

Překvapte návštěvu tímto andělsky nadýchaným a vláčným...

Nastal ideální čas na rytí záhonů. Než se do toho...

Vypěstujte si doma vlastní česnek v PET láhvi. S trikem s...

Je nejvyšší čas zazimovat růže. Vyvarujte se stříhání a...

Vyžeňte natrvalo holuby z balkonu. Několik tipů, díky...

Zavřít reklamu