Zapomeňte na letáky. Politici vás budou letos masírovat jiným způsobem

Domácí 22. července 2021 | 09:34 — Ilona Cílková
Do podzimních voleb zbývá ještě pár týdnů, ale lidé se většinou o prázdninách a v létě chtějí zabývat jinými věcmi než volbami. Politikům tedy nezbývá nic jiného, než přitvrdit a snažit se zaujmout i během okurkové sezóny.
Další 3 fotografie v galerii
Chytrý volič pochopí / Depositphotos

Na tom, že letošní předvolební kampaň bude velmi ostrá, se shodují téměř všichni politologové. Půjde totiž o hodně. Všem. Pravici o to, aby se vlády neujali údajně levicoví Piráti, Pirátům zase o to, aby vyvrátili, že jsou nebezpečně levicoví. Levici půjde o to, aby se vůbec dostala do sněmovny. Mnohým ale půjde o to, aby skončila éra Andreje Babiše. 

Přestože volby jsou až za pár týdnů, politici se už teď snaží zalíbit a přiblížit voličům, jak to jen jde. Do svých kampaní zapojují rodiny, psi, kočky, slibují autogramy a dělají si legraci ze svých protivníků.

Premiér Babiš se snaží oslovit voliče vlastním pořadem Čau lidi, který už déle než rok natáčí. Voličům v něm sděluje ožehavá témata a svým fanouškům odpovídá na jejich na dotazy. „Chodím spát v jedenáct před půlnocí, potom přijdu domů a sežeru všechno, co je v lednici. Miluju čokoládu," snaží se přiblížit svým voličům premiér. Hnutí ANO ještě nezveřejnilo volební program a kampaň oficiálně odstartuje nejspíš až v září. Ale již teď se máme podle slov Andreje Babiše na co těšit.

Koalice ODS, TOP 09 a lidovců sází letos na jízdy autobusem. Po republice bude lidem pouštět v letním kině film Ženy v běhu. Koalice raaguje i na videa Andeje Babiše. „Klasický andrejkovský kecy, jak jsme z toho venku. Restaurace v krachu, hotely zavřený, z kuchařů jsou taxikáři, naleštěný Instagram Alenky Schillerový, žlutá pole řepky," paroduje politiky stand-up komik Nikola Džokič. 

SPD na cesty vyráží speciálně upraveným kamionem nazvaným SPďák. Krajská města bude objíždět s jarmarkem, na kterém budou tuzemští producenti nabízet své potraviny. Předseda hnutí Tomio Okamura řekl, že součástí kampaně bude petice za zachování české koruny jako měny. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy strana vydá v září také další číslo volebních novin v nákladu asi pěti milionů kusů, které budou lidé dostávat do schránek. SPD nasadila do boje za voliče i vlastní hymnu. Vsadila na známou tvář a hymnu straně nazpíval Petr Kolář. 

Předvolební kampaň začíná evidentně houstnout. Její vrcholnou fázi ale můžeme očekávat až někdy od prvního září. Václav Klaus otevřeně o největším problému české politiky.

Zdroj: ihned.cz, cnniprima.cz.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké...

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Zavřít reklamu