Volební průšvih. Babišovo ANO drtivě ztrácí voliče

Domácí 14. března 2021 | 17:07 — Ilona Cílková
Spokojenost se současnou politickou situací v České republice nadále klesá. Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Kantar je spokojeno pouhých 11 procent obyvatel, což je nejméně od začátku měření. Jako velmi špatnou hodnotí politickou situaci téměř polovina Čechů.
Babišovo hnutí i nadále ztrácí / Depositphotos

Podpora nejsilnějšího vládní strany klesla od posledního průzkumu o 4,5 procentního bodu. Koalice Pirátů a STAN by ve sněmovních volbách na podzim podle průzkumu společnosti Kantar získala 34 %. Pro druhé ANO by hlasovalo 22 % voličů, na třetím místě by skončila koalice Spolu se 17,5 %. Na hranici vstupu do Sněmovny lavírují komunisté a ČSSD.

„Vážíme si vaší důvěry a denně se snažíme plnit nejen to, s čím jsme do politiky vstupovali, ale řešíme problémy i tady a teď," komentoval výsledky průzkumu, který zadala ČT, šéf Pirátů Ivan Bartoš.

Volební model agentury Kantar zjišťoval i podporu jednotlivým politickým stranám a hnutím bez ohledu na vytvořené koalice. Největší podpoře se s 22 procenty těší Piráti, kteří v modelu poprvé předběhli hnutí ANO. To by skončilo druhé s podporou 20,5 procenta voličů.

Starostům by odevzdalo hlas 13 procent voličů a čtvrté SPD 10,5 procenta. Pátí by ve volbách skončili občanští demokraté se ziskem 9,5 procenta. V blízkosti pětiprocentní hranice se podle modelu pohybuje ještě TOP 09, komunisté, ČSSD a lidovci.

Také v průzkumu podpory jednotlivých stran a hnutí si ANO oproti předchozímu průzkumu pohoršilo, a to o 5,5 procentního bodu. Hlavním důvodem je nespokojenost veřejnosti se zvládáním koronavirové epidemie a celkové znechucení politikou. Zdaleka největší pokles spokojenosti s politickou situací zaznamenal Kantar u příznivců menší vládní strany ČSSD. Za měsíc se propadl ze 43 procent na šest.

Průzkum dělala agentura Kantar CZ v období od 15. února a 5. března. Na otázky týkající se podpory koalic odpovědělo 921 lidí, na dotazy po podpoře jednotlivých stran 957 respondentů. Za fungování téhle vlády se musíme stydět, ozývá se z ČSSD.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...

Objevte perly Jadranu, na nichž se vaše dovolená promění v...

Zavřít reklamu