Hledá se politik, kterého bude chtít v čele státu drtivá většina národa

Domácí 20. srpna 2019 | 04:01 — Ilona Cílková
Silný celospolečenský tlak na prezidenta Miloše Zemana přiměl jeho příznivce ozvat se a zastat se svého vzoru. Podle místopředsedy SPOZ Jiřího Oberreitera je prezident silnou osobností, kterou si národ vybral a která hájí zájmy lidu. S tím opozice radikálně nesouhlasí a usiluje o odsouzení a svržení Zemana.
Kdo nahradí Miloše Zemana? / Shutterstock

„Je až k neuvěření, k čemu může v prázdninové okurkové sezóně na naší politické scéně dojít.  Jaké záminky se hodí k hrubým a nechutným útokům na prezidenta republiky,“ posteskl si místopředseda SPOZ Jiří Oberreiter. „Na prezidenta, který jako jediný z politické reprezentace zcela otevřeně na domácí i mezinárodní scéně hájí naše ekonomické, politické i kulturně historické zájmy. Na prezidenta, kterého většina národa považuje za zcela kompetentního, kvalifikovaného a zcela jasně nejlepšího v celé naší stoleté historii,“ připomněl s tím, že za nejvyšší důkaz svých slov považuje fakt, že byl Miloš Zeman dvakrát za sebou zvolen v přímé volbě do nejvyšší ústavní funkce.

Tentokrát je podle Oberreitera záminkou k útokům proti Zemanovi nejmenování ministra kultury. „Každému soudnému člověku je naprosto jasné, k čemu ten masívní mediální útok na prezidenta má vést. K jeho pošpinění, pomluvení, znevěrohodnění a finálně k odstranění z politické scény,“ domnívá se. „Vše se točí kolem postu ministra kultury Staňka, který poukázal na různé zlodějinky, finanční odklony a jiné nepravosti v jeho rezortu. A to se zkrátka nesmí. Ty odklony šly do míst, která si zastavení penězotoků nenechají líbit. A tak místo ocenění poctivosti ministra, dojde k jeho odvolání, což ostatně není poprvé na naší politické scéně,“ tvrdí politik a hájí i další prezidentovi kroky.  

Miloš Zeman podle něj odmítl jmenovat sociálního demokrata Šmardu do vedení ministerstva kultury kvůli jeho nekompetentnosti. „Sociální demokracii nejde o odborníka v čele ministerstva, ale o umístění svého místopředsedy do lukrativní funkce. Jde tedy o další trafiku pro svého politicky věrného, patřícího do týmu těch, kteří ČSSD postupně pohřbívají,“ uzavřel téma Jiří Oberreiter, podle kterého v honu na prezidenta zcela zanikly dva základní fundamenty celého politicko-mediálního kolotoče – odvolání člověka, který poukázal na nepravosti a nejmenování nekompetentní osoby.

„To vše se zcela ztratilo v megašumu odvádějícím pozornost a podsouvajícím občanům jakousi vládní krizi, politickou krizi, ústavní krizi, kompetenční žalobu, porušování ústavy, zneužívání ústavy…….to vše by snad mělo vyústit až k požadavku odsouzení prezidenta za velezradu, vlastizradu a bůhví co ještě,“ diví se.

Pokud by se opozici podařilo prezidenta Miloše Zemana svrhnout, horko těžko za něj najde náhradu. "Mnoho lidí s prezidentem Zemanem nesouhlasí a rádi by ho vyměnili, na naší politické scéně ale v současné době není žádná dostatečně silná osobnost, kterou by většina národa schválila a přijala," je přesvědčený politolog Pavel Sedmioký a předpokládá, že ani příští prezident nebude mít svou roli jednoduchou. „Zdá se, že národ bude opět rozdělen," domnívá se.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Ruská rádiová frekvence vysílá podivné šifry už desítky let. Kde se zařízení nachází, zůstává záhadou

Jak vybrat správné nůžky na živý plot a jak o ně pečovat

Jestli nevíte, co s velkou úrodou rajčat, usušte je....

Starý cestovní kufr nemusí doma překážet. Vytvořte z něj...

Co dělat, pokud vám slunce spálilo trávník. Nezoufejte, dá...

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Zavřít reklamu