O volby je letos mimořádný zájem. Objevil se i první přestupek

Domácí 09. října 2021 | 07:54 — Ilona Cílková
O letošní sněmovní volby je mezi lidmi mimořádný zájem. Před mnoha volebními místnostmi už před jejich otevřením čekaly desítky lidí. Členové volebních komisí takový zájem nepamatují roky.
O letošní sněmovní volby je mezi lidmi mimořádný zájem / Depositphotos

Hlas ve volbách už odevzdali všichni předsedové parlamentních stran, prezident Miloš Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus. Lídr Přísahy Robert Šlachta odvolí jako jediný v sobotu. Premiér Andrej Babiš a šéf Pirátů Ivan Bartoš hlasovali v Ústeckém kraji v doprovodu manželek.

Jako první ve 14:25 po otevření volebních místností odvolil šéf SPD Tomio Okamura. Přestože kandiduje v Moravskoslezském kraji, volil v Praze. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie při odchodu z volební místnosti uvedl, že volební účast očekává nad 60 procenty. „Má volba je poměrně jasná, volím SPD. Ve volbách jde o směřování Česka v příštích čtyřech letech,“ uvedl Tomio Okamura.

Poslankyně a lídryně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková z Olomouce přišla podle serveru iDNES k volbám s úsměvem a bez jakéhokoliv ochrany nosu a úst. Majerová kandiduje v Praze. Na upozornění policisty, že je v prostorách školy a je povinna mít respirátor odvětila: „Ne, nemám, děkuji, nechci.“

Po odevzdání volebního lístku řekla, že má vždy velká očekávání, ať bude spojena s jakýmkoliv úspěchem hnutí. „Takže za mě, jakýkoliv výsledek - cokoliv nad 5 procent nám samozřejmě udělá radost, abychom mohli hájit zájmy našich lidí a prosazovat je, ale moje očekávání jsou dvouciferná,” dodala Majerová Zahradníková. Ředitel odboru voleb ministerstva vnitra Tomáš Jirovec upozornil, že nelze odepřít právo volit těm, co si odmítnou nasadit roušku, mohou tím ale spáchat přestupek.

Lídři stran a koalic neváhali a brali s sebou manželky i děti. Premiér Andrej Babiš (ANO) volil v Lovosicích na voličský průkaz, doprovodily ho manželka Monika a dcera Vivien. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) v Mníšku pod Brdy vyrazil k urně se ženou i dcerou a synem. Manželky Jana a Marie doprovodily k volbám i Petra Fialu z ODS a Víta Rakušana ze STAN, vedli s sebou i své děti. Stejně tak exministr Marian Jurečka s manželkou Jarmilou. K volbám šel s manželkou Lydií Frankou a synem i Pirát Ivan Bartoš. Stručný průvodce voleb. Na co byste neměli zapomenout, než vyrazíte volit.

Zdroj: idnes.cz.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Disney chce Johnnyho Deppa zpět do filmu Piráti z Karibiku. A nabízí tučnou odměnu

Vypěstujte si sladká, voňavá rajčata, plná chuti. Stačí...

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...

Pohnojte v červnu cibule tradičním hnojivem obsahujícím...

Zavřít reklamu