Probíhá barbarský převrat v naší civilizaci, varuje kardinál Duka

Domácí 11. září 2021 | 09:01 — Ilona Cílková
V celosvětové společnosti probíhá barbarský a netolerantní zápas o převrat v naší civilizaci, uvedl v pátek na Mezinárodním eucharistickém kongresu v Budapešti kardinál Dominik Duka s tím, že ideje marxismu, maoismu a anarchismu ohrožují základní principy křesťanství.
Další 2 fotografie v galerii
Církev mediálně lynčují marxisté, maoisté a anarchisté, bouří se Duka / Depositphotos

„Základní principy, které vyrůstají z kolébky lidské kultury na křižovatce Afriky, Asie a Evropy, v rodišti Ježíše Krista, jsou odmítány a nahrazovány hodnotami, které jsou v převleku idejemi marxismu, maoismu, anarchismu. Ideologiemi, které popírají jakoukoliv pravdu," bouří se Duka.

Podle něj se to dotýká i římskokatolické víry, již označil za Pravdu s velkým P, která prý čelí zlovolným ideologiím. „Často používají i ‚archaický způsob boje‘ – zbraně a demagogii, ale i moderní mediální lynč. Tyto ďábelské zbraně podle jejich představ nerelativizují veškerou pravdu a mnozí se obávají, že tyto zbraně jsou nepřemožitelné," pokračuje český kardinál. „Křesťané žijící ve společnosti, kde panuje diktatura relativismu, tak mohou se zdviženou hlavou, pokojně a s odvahou, láskou a mírností, podle Kristova příkladu svědčit před světem o pravdě," myslí si.

„Skutečnost vždy odhalí všechny náhražky a napodobeniny. Připomenu slova, která nás spojila v našem zápase i vítězství v roce 1989: 'Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí'," dodal.

Kardinál také narazil na koronavirovou pandemii, když zmínil, že šíření viru znemožnilo všem nejen pořádat náboženské oslavy, ale také se běžně setkávat a být součástí nějakého společenství. 

Duka se svým projevem vystoupil na kongresu v pátek. Ještě před přednáškou udělil zlatou Svatovojtěšskou medaili Arcibiskupství pražského Charlesi Maungovi Boovi za boj o svobodu církve a základní lidská práva. Odlišné názory na koronavirus vadí. Je to jako za normalizace, říká senátor Žaloudík.

Zdroj: dominikduka.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování je od dnešního dne jednodušší. Další důležitá změna se pro turisty chystá za měsíc

Cestování je od dnešního dne jednodušší. Další...

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody...

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Zavřít reklamu