Probíhá barbarský převrat v naší civilizaci, varuje kardinál Duka

Domácí 11. září 2021 | 09:01 — Ilona Cílková
V celosvětové společnosti probíhá barbarský a netolerantní zápas o převrat v naší civilizaci, uvedl v pátek na Mezinárodním eucharistickém kongresu v Budapešti kardinál Dominik Duka s tím, že ideje marxismu, maoismu a anarchismu ohrožují základní principy křesťanství.
Další 2 fotografie v galerii
Církev mediálně lynčují marxisté, maoisté a anarchisté, bouří se Duka / Depositphotos

„Základní principy, které vyrůstají z kolébky lidské kultury na křižovatce Afriky, Asie a Evropy, v rodišti Ježíše Krista, jsou odmítány a nahrazovány hodnotami, které jsou v převleku idejemi marxismu, maoismu, anarchismu. Ideologiemi, které popírají jakoukoliv pravdu," bouří se Duka.

Podle něj se to dotýká i římskokatolické víry, již označil za Pravdu s velkým P, která prý čelí zlovolným ideologiím. „Často používají i ‚archaický způsob boje‘ – zbraně a demagogii, ale i moderní mediální lynč. Tyto ďábelské zbraně podle jejich představ nerelativizují veškerou pravdu a mnozí se obávají, že tyto zbraně jsou nepřemožitelné," pokračuje český kardinál. „Křesťané žijící ve společnosti, kde panuje diktatura relativismu, tak mohou se zdviženou hlavou, pokojně a s odvahou, láskou a mírností, podle Kristova příkladu svědčit před světem o pravdě," myslí si.

„Skutečnost vždy odhalí všechny náhražky a napodobeniny. Připomenu slova, která nás spojila v našem zápase i vítězství v roce 1989: 'Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí'," dodal.

Kardinál také narazil na koronavirovou pandemii, když zmínil, že šíření viru znemožnilo všem nejen pořádat náboženské oslavy, ale také se běžně setkávat a být součástí nějakého společenství. 

Duka se svým projevem vystoupil na kongresu v pátek. Ještě před přednáškou udělil zlatou Svatovojtěšskou medaili Arcibiskupství pražského Charlesi Maungovi Boovi za boj o svobodu církve a základní lidská práva. Odlišné názory na koronavirus vadí. Je to jako za normalizace, říká senátor Žaloudík.

Zdroj: dominikduka.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu