Vlastnictví psa je v rozporu se zákonem, řekl Kim Čong-un a nařídil jejich zpracování v restauracích

Domácí 22. srpna 2020 | 07:24 — Ilona Cílková
Nedávná zpráva OSN uvádí, že v Severní Koreji čelí rozsáhlému nedostatku potravin až 60 procent z 25,5 milionu obyvatel. Situace se ještě zhoršila mezinárodními sankcemi, které byly na zemi uvaleny kvůli jejím jaderným raketovým programům.
Další 2 fotografie v galerii
Kim Čong-un nařídil zabavit všechny domácí psy / Depositphotos

Vůdce KLDR Kim Čong-un našel způsob, jak problému čelit. Nově prohlásil, že domácí mazlíčci jsou symbolem buržoazie a dekadence a nařídil, aby úřady psy od majitelů v Pchjongjangu odebraly. Ty nyní čeká osud v severokorejských zoologických zahradách nebo restauracích, které se specializují na zpracování psího masa.

„Severokorejský diktátor už v červnu oznámil, že vlastnictví domácího mazlíčka je od nynějška v rozporu se zákonem a odsoudil chov psích mazlíčků jako poskvrněný trend buržoazní ideologie,“ uvedl deník Daily Mail.  Přitom ještě v říjnu 2018 sám Kim Čong-un daroval pár čistokrevných loveckých psů plemene Pungsan jihokorejskému prezidenotvi Mun Če-inovi jako symbol míru mezi oběma národy.

Podle jihokorejského deníku Čoson Ilbo, identifikovaly severokorejské úřady domácnosti, které doma psy chovají, a nyní je nutí, aby se jich dobrovolně vzdaly. Na výběr však příliš nemají. Pokud tak neučiní, mazlíčky jim úřady násilně zabavují. Odvážejí je do státních zoologických zahrad, v horším případě do restaurací, které se zaměřují na přípravu psího masa. Neuposlechnutí by mohlo být vyloženo jako akt vzdoru vůči vůdci.

Chov psů byl již v minulosti označován za západní dekadenci. Situace v zemi se ale zmírnila poté, co Severní Korea hostovala Světový festival mládeže a studenstva v roce 1989. Poté začala místní elita psy nakupovat a chovat jako domácí mazlíčky. Velmi drazí psi tak byli symbolem společenského statusu, uvádí list Chosun Ilbo.

Severní Korea v současné době čelí rozsáhlému nedostatku potravin, který je ještě umocněn rozhodnutím uzavřít hranici s Čínou kvůli nebezpečí nákazy koronavirem. Peking je totiž hlavním podporovatelem Pchjongjangu a zdrojem velkého množství potravy potřebné k nasycení Severokorejců.

Vzhledem k tomu, že vepřové a hovězí maso je pro většinu obyčejných lidí téměř neslýchaným luxusem, může být nové nařízení považováno za způsob, jak v nadcházejících měsících odvrátit v zemi hrozbu hladu.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Mezikontinentální rakety ICBM spadnou z čistého nebe. Obrana proti nim je složitá

Pařezy můžete odstranit jinak než tvrdou prací. Pomůže...

Aku nářadí a stroje v chladu trpí. Připravte je na zimu pro...

Stihnout zazimovat jahodníky musíte ještě před mrazy. Jinak...

Pozor na nejčastější chyby, kterých se lidé dopouští při...

Co dělat s citrusy před zimou, abyste příští sezonu...

Nastal správný čas na postřik jabloní, který je ochrání...