Premiér ohledně dvojí kvality potravin lže, tvrdí politik a požaduje jeho omluvu

Domácí 25. května 2019 | 09:52 — Ilona Cílková
V novém vydání časopisu Týden premiér Andrej Babiš uvádí, že ve věci regulace dvojí kvality potravin byla Česká republika v Radě přehlasována, nicméně v Evropském parlamentu se to dalo zvrátit a vrátit Radě zpět.
Podle Stanislava Polčáka premiér lže a manipuluje veřejnost / STAN

V případě prvního tvrzení pan premiér jednoznačně lže, v případě druhého už „jen“ nestoudně manipuluje veřejnost,tvrdí europoslanec Stanislav Polčák (STAN).

Europoslanec Stanislav Polčák nyní požaduje Babišovu veřejnou omluvu. „Česká republika totiž v Radě nebyla přehlasována, ale naopak pomohla svým hlasem měkčí verzi zákazu dvojí kvality prosadit. To, že to nebylo nevyhnutelné, ukazuje třeba příklad Polska, které se v uvedeném hlasování zdrželo. Česká republika hlasovala aktivně pro a politická odpovědnost jde za ministryní průmyslu a obchodu z hnutí ANO. Pan premiér visegrádskou spoluprací argumentuje často, když jde ale o ochranu našich spotřebitelů, tak to neplatí. Proč asi?" prohlásil Polčák.

Nestoudnost manipulace v případě druhého Babišova tvrzení spočívá podle Polčáka ve skutečnosti, že Evropskému parlamentu vytýká, že dohodu dosaženou na půdě Rady (paradoxně prosazenou i hlasem české vlády) nezvrátil. „Přitom Úřad vlády, který spadá přímo pod pana premiéra, českým europoslancům před hlasováním rozeslal doporučení, podle kterého měli na Radě dosažený kompromis podpořit," poznamenal Polčák.

Europoslanec svou naštvanost rozhodně neskrývá. „Premiérovy lži a manipulace jsou tím neúnosnější, že má tu drzost kritizovat mě a řadu dalších kolegů, kteří se na plénu Evropského parlamentu alespoň pokusili prosadit pozměňovací návrhy, které by dvojí kvality zakázaly zcela a lépe tak ochránily evropské spotřebitele. Bohužel se to nepovedlo a máslo na hlavě má hlavně česká vláda, která svou předchozí podporou měkčího řešení poslancům výrazně zúžila manévrovací prostor při snaze prosadit tvrdší variantu," uvedl Polčák. Premiéra Babiše proto veřejně vyzývá, aby se mu a dalším napadeným kolegům veřejně omluvil za své neinformované bludy, které tak usilovně šíří. „Jistě i pan premiér ví, že známé české přísloví říká, že kdo lže, ten krade… a jak to končí, už asi není třeba doplňovat," dodal Polčák.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i...

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...

Zavřít reklamu