Útoky na věřící jsou stále častější. Před nenávistí je třeba chránit židy i křesťany

Domácí 09. dubna 2019 | 13:13 — Ilona Cílková
Občas mi přijde, že pro samou starost o různé předně sexuální menšiny zapomínáme na původní evropské obyvatele, tedy křesťany a židy, prohlásil europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL. Pronásledování věřících se přitom už podle něj týká i některých evropských států.
Pronásledování věřících se podle Zdechovského týká i některých evropských států / Facebook

Možná to bude pro někoho překvapivá informace, ale pronásledování křesťanů se podle Zdechovského netýká jen Súdánu, Pákistánu, Severní Korey nebo Libye. „Nevraživost a útoky vůči věřícím jsou bohužel už i záležitostí některých evropských států. Pravda, není to pronásledování, které se už pomalu rovná genocidě, jako ve jmenovaných zemích, ale nemůžeme před ním zavírat oči,“ poznamenal europoslanec.

Nedávno se prý v Evropském parlamentu setkal se zástupci francouzských katolíků, a z toho co řekli, mu bylo smutno. „Popisovali, jak byl jejich kostel opakovaně posprejován, kněz nejdříve slovně, následně fyzicky napadnut (nyní jej proto i z fary do kostela doprovází skupina farníků), jeho auto bylo opakovaně terčem útoků vandalů, a také zde byly odcizeny různé předměty z kostela. Smutné také je, že policie takové případy pouze registruje. Po pachatelích nepátrá s odvoláním, že nemá dost lidí na to, aby mohla takové případy řešit,“ řekl Zdechovský.

Že je situace věřících ve Francii dlouhodoběji vážná a neřešená, potvrzuje i osud místních židů, kterých se z Francie od roku 2000 z obavy o svou bezpečnost vystěhovalo na 55 tisíc. „Hned na druhém místě v nevraživosti jsou už výše uvedení katolíci, kdy není tajemstvím, že na mnohých útocích se podílejí radikální islamisté z řad migrantů. To je potřeba říkat také, protože když se budeme schovávat za politickou korektnost, celé situaci s diskriminací věřících spíše jen uškodíme, než jakkoliv pomůžeme,“ konstatoval politik.

V západní Evropě existuje mnoho aktivistů, kteří rádi bojují za lidská práva, v předmětu jejich zájmu jsou sexuální menšiny a údajná práva žen na „reprodukční zdraví“, tedy na státem podporované a plně hrazené potraty v nejextrémnějších případech ještě i chvíli po porodu. Tyto „lidskoprávní aktivisté“ pak ale podle Zdechovského diskvalifikují všechny, kteří chtějí bojovat za skutečná lidská práva jako je třeba „obyčejná“ a mnoha mezinárodními smlouvami deklarovaná svoboda vyznání. „Ta by přitom měla být společně s právy na život a bezpečnost na prvním místě práv, které bude jakýkoliv demokratický stát chránit a marně přemýšlím, kde se stala chyba, že se na to zapomíná v čím dál více zemích. A to je nutné změnit,“ dodal Zdechovský.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Už máte fotovoltaiku? Pak si k ní pořiďte i elektromobil, určitě neprohloupíte

Nejlepší dárky ke Dni otců 2025

Recept na velikonočního beránka, který je krásně vláčný...

Plánujete malovat kraslice nebo barvit vařená vajíčka? S...

Jak ochránit meruňky proti mrazům? Přichází prudké...

Nejzdravější káva je filtrovaná, shodují se studie. Může...

Peugeot slaví 130 let závodění. Fascinující výstava...

Zavřít reklamu