Tahle prasárna Evropské komise je už opravdu prasárnou na druhou! A za blbce jsme opět my!

Zahraniční 15. července 2016 | 12:00 — Jan Hartl
Místopředseda Frans Timmermans na migrantech opravdu nijak nešetří. Ostatně z jeho kapsy to nejde!
Frans Timmermans nehodlá na migrantech nijak šetřit - za cizí peníze, pochopitelně... / Česká televize

Že se na půdě Evropské komise rodí podivuhodně pitomé nápady, je prostý fakt. Jeden z posledních takových byl předložen minulý týden pod názvem „Finanční solidarita“. O jeho podstatě, která spočívá v povinnosti státu uhradit za každého odmítnutého migranta částku 250 tisíc euro, tedy 6,75 milionu korun již média široce informovala.

Tím ovšem návrh nekončí. Státy budou moci odmítnout kvótou stanovený počet migrantů a zaplatit za ně pouze po dobu jednoho roku. Poté by jim měla být kvóta stejně přidělena! Za uvedené nehorázné peníze si tak dotčený stát vlastně „koupí“ jen roční odklad! Je to vlastně tak trochu prasárna na druhou!

Neméně zajímavé je vysvětlení proč by měla být hrazena zrovna tato částka. Podle vyjádření místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse, byla částka určena podle nákladů, které stát kam budou migranti přesměrováni, vynaloží na jednoho každého migranta po dobu pěti let. „Při kalkulaci byly vzaty v úvahu okamžité i dlouhodobé náklady na jednoho žadatele o azyl po dobu pěti let včetně školství, zdravotní péče a bydlení," zdůvodnil její výši Timmermans.

Jak je vidět, tak pan místopředseda na migrantech nijak nešetří. Ostatně z jeho kapsy to nejde! Jen pro srovnání. Průměrná hrubá mzda v ČR činila v roce 2015 cca 28.000 korun. Za 5 let si tedy náš pracující občan vydělá, opakujeme, že hrubého, cca 1.680.000 korun. Naši důchodci si po celoživotní práci, při průměrném důchodu cca 11.000 přijdou za stejnou dobu na „závratných“ 660.000 korun. Ovšem migrant spotřebuje podle Timmermanse za 5 let téměř sedm milionů! Komentář asi není nutný. Poměrně trefně se k předloženému návrhu vyjádřil slovenský politik Boris Kollár, který na adresu EK prohlásil: „My tu můžeme chcípnout hlady, lidé tu žijí za 7 euro na den a za takového přivandrovalce máme zaplatit 250 tisíc“!

Máme jiný návrh. Kvóty neodmítat, nikomu nic neplatit, migranty přijmout, umístit je na ubytovny s příspěvkem, který u nás činí 600 Kč měsíčně. A pak už stačí jenom počkat. Jak ukázal případ iráckých křesťanů, tak budou všichni do měsíce za hranicemi. A nebude to stát téměř nic!

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Faceliftovaný TUCSON se širokou nabídkou motorizací přijel již i na český trh

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Zavřít reklamu