Nemocnice v Zambii získala od Česka vybavení za miliony korun

Zahraniční 12. srpna 2021 | 14:52 — Helena Malá
České firmy se podílely na vybavení nemocnice v Zambii. Dodávka lůžek, nábytku a dalšího vybavení z produkce významně posílila kapacity největšího zdravotnického zařízení v zemi v době dosud největšího náporu onemocnění covid-19.
Česká republika dodala do Zambie nové vybavení pro jednotku intenzivní péče / Velvyslanectví ČR v Lusace

Česká republika dodala do Zambie nové vybavení pro jednotku intenzivní péče největší nemocnice ve státě – University Teaching Hospital v hlavním městě Lusace. Slavnostní předání se uskutečnilo na konci července, Českou republiku na ceremoniálu zastupoval velvyslanec v Zambii Radek Rubeš.

Dodávka zahrnovala dvacet pět multifunkčních nemocničních lůžek určených pro jednotky intenzivní péče, stolky a skříňky, čtyři elektrochirurgické přístroje, osm UV desinfikátorů a zdravotnický nábytek od několika významných českých firem. Celková hodnota vybavení činila bezmála deset milionů korun a byla financována prostřednictvím České rozvojové agentury v rámci programu vlády České republiky na pomoc zemím zasaženým pandemií covid-19.

Zambie je jednou z prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR a Česká republika zde již v minulosti podpořila řadu projektů na zlepšení lékařské péče. V reakci na vypuknutí pandemie covid-19 poskytla Zambii další mimořádnou humanitární pomoc zaměřenou na prevenci šíření koronaviru a zvyšování odolnosti vůči této epidemii.

Zdroj: Moderní ekonomická diplomacie MZV ČR.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Korálové útesy bohužel stále umírají. Nebudou už dále poskytovat své služby životu na planetě

Oblíbený vřes je často zaměňován za vřesovec. Přitom jde...

Chcete-li přilákat na jaře na svou zahradu ptáčky, musíte...

Jak lze efektivně kompostovat shnilé nebo chorobami napadané...

Sušení prádla v interiéru může i ohrozit zdraví....

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Zavřít reklamu