Nemocnice v Zambii získala od Česka vybavení za miliony korun

Zahraniční 12. srpna 2021 | 14:52 — Helena Malá
České firmy se podílely na vybavení nemocnice v Zambii. Dodávka lůžek, nábytku a dalšího vybavení z produkce významně posílila kapacity největšího zdravotnického zařízení v zemi v době dosud největšího náporu onemocnění covid-19.
Česká republika dodala do Zambie nové vybavení pro jednotku intenzivní péče / Velvyslanectví ČR v Lusace

Česká republika dodala do Zambie nové vybavení pro jednotku intenzivní péče největší nemocnice ve státě – University Teaching Hospital v hlavním městě Lusace. Slavnostní předání se uskutečnilo na konci července, Českou republiku na ceremoniálu zastupoval velvyslanec v Zambii Radek Rubeš.

Dodávka zahrnovala dvacet pět multifunkčních nemocničních lůžek určených pro jednotky intenzivní péče, stolky a skříňky, čtyři elektrochirurgické přístroje, osm UV desinfikátorů a zdravotnický nábytek od několika významných českých firem. Celková hodnota vybavení činila bezmála deset milionů korun a byla financována prostřednictvím České rozvojové agentury v rámci programu vlády České republiky na pomoc zemím zasaženým pandemií covid-19.

Zambie je jednou z prioritních zemí zahraniční rozvojové spolupráce ČR a Česká republika zde již v minulosti podpořila řadu projektů na zlepšení lékařské péče. V reakci na vypuknutí pandemie covid-19 poskytla Zambii další mimořádnou humanitární pomoc zaměřenou na prevenci šíření koronaviru a zvyšování odolnosti vůči této epidemii.

Zdroj: Moderní ekonomická diplomacie MZV ČR.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Denisa Nesvačilová se chtěla živit gymnastikou. Dnes je místo toho obsazovanou herečkou

Švédský sypaný tvarohový koláč. Tento dokonale vláčný...

Skvělý trik Zdeňka Pohlreicha, jak udělat palačinky...

Recept na krupicovou kaši podle Přemka Forejta, po které se...

Neodkládejte přípravu vaší zahrady na jaro. Správná...

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Zavřít reklamu