O křeslo šéfa ČSSD se hlásí nový muž

Domácí 09. ledna 2018 | 04:22 — Ilona Cílková
Místopředseda ČSSD a bývalý předseda sněmovny Jan Hamáček bude kandidovat na šéfa strany. Nominaci přijal na pondělním jednání sociálních demokratů v domovské Mladé Boleslavi.
Hamáček chce zachránit ČSSD / Česká televize

Místopředseda zprávu oznámil na Twitteru. Hamáček uvedl, že strana bojuje o přežití a on ji chce znovu postavit na nohy. Sociální demokraté budou volit nové vedení na mimořádném sjezdu v únoru po neúspěchu v loňských sněmovních volbách.

Sociální demokracie, která byla nejsilnější stranou sněmovny v minulém volebním období, získala loni v říjnu pouze patnáct poslaneckých mandátů. Kritici současného vedení strany letos oznámili vznik platformy "Zachraňme ČSSD", která má podle nich zastavit propad strany.

Kromě přímé volby předsedy ČSSD žádá platforma to, aby členové strany přímo rozhodli i o případném vstupu do vlády. Podle bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly ale platforma nemá vlastní kandidáty do vedení ČSSD.

Platforma také žádá, aby současné vedení strany vyvodilo politickou zodpovědnost za neúspěch v loňských volbách. Chtějí rovněž, aby rozhodování o podpoře vlády nebylo jen na poslaneckém klubu, ale rozhodlo se podle vůle celé členské základny.

Vedení strany zatím na vznik platformy oficiálně nereagovalo.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké komplikace

Cestovatelská mapa se opět mění. Připravte se na velké...

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do...

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte...

Na co se připravit při cestování autem. Pozor, ať si svojí...

I v Čechách si užijete úžasné a navíc zdraví prospěšné...

Kvůli mutacím přibyly další červené země. A na co se...

Zavřít reklamu