Unie začala odměňovat migrantské rodiny s dětmi za školní docházku

Domácí 09. června 2017 | 05:12 — Ilona Cílková
První platby z největšího krizového vzdělávacího programu EU dnes dostaly rodiny uprchlíků žijících v Turecku. Cílem projektu je finančně motivovat rodiny uprchlíků, aby posílali své děti do škol.
V Turecku jsou momentálně přibližně tři miliony uprchlíků, z toho polovina jsou děti / Shutterstock

Unie na projekt vyčlenila 34 milionů eur. Program je zaměřen na 230.000 dětských uprchlíků žijících v Turecku. Pokud budou chodit pravidelně do školy, jejich rodiny dostanou každé dva měsíce finanční příspěvek ve výši 20 až 30 eur za každé dítě. K penězům se dostanou prostřednictvím platební karty, pomocí které už Evropská unie finančně podporuje 600.000 nejpotřebnějších uprchlíků v Turecku.

„Dětští uprchlíci přežili události, které si většina z nás neumí představit, proto je pro EU klíčovou prioritou investice do vzdělání. Chceme těmto dětem pomoci vrátit se do normálního života a dát jim šanci do budoucna. S hrdostí mohu ohlásit, že program je od nynějška plně funkční a už jsme pomohli 56.000 rodinám dětských uprchlíků. Chtěl bych poděkovat za spolupráci našim partnerům - UNICEF, tureckému Červenému půlměsíci a turecké vládě," prohlásil eurokomisař pro humanitární pomoc a krizový management Christos Stylianidis.

Finanční příspěvky vázané na školní docházku jsou součástí třímiliardového balíčku, který EU vynakládá na pomoc uprchlíkům v Turecku v rámci dvoustranné migrační dohody. Přibližně 500 milionů z této částky již Unie vynaložila na podporu vzdělávání uprchlíků.

V Turecku jsou momentálně přibližně tři miliony uprchlíků, z toho polovina jsou děti. Část z nich navštěvuje turecké školy, ale přibližně 370.000 dětských uprchlíků nemá přístup ke vzdělání.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Německá expedice objevila hluboko v moři poblíž Antarktidy obrovské množství zvláštních ryb

Interiér ve venkovském duchu vypadá dobře, je nadčasový a...

Jak snadno navrátit chuť i křupavost gumovým rohlíkům

Výborný recept na langoše s jogurtem. Za pár minut budete...

Mytí auta v zimě: Některým vozům může být přehnaná...

Udělejte si smažený sýr z hrnku podle receptu Ládi Hrušky....

Cukrovkáři mohou zahradu přizpůsobit svým potřebám....

Zavřít reklamu