Jak dopadla kontrola PHM v Česku? Nebudete se stačit divit!

Domácí 02. června 2017 | 09:32 — Helena Malá
ČOI se opět vydala zkontrolat kvalitu pohonných hmot v Česku. A výsledky vás pravděpodobně šokují! Takový výsledek zřejmě nikdo nečekal.
Řidiči mohou bez obav tankovat. Inspektoři na žádné pančované pohonné hmoty nenarazili. / Ilustrační foto

Vůbec poprvé v letošním roce inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) nenatrefili na žádnou benzinku, která by šidila pohonné hmoty. Čeští řidiči tak mohou zaplesat!

Česká obchodní inspekce odebrala v měsíci dubnu 2017 celkem 214 vzorků na benzinkách napříč celou republikou. Nic závadného ale v palivu neobjevili. Zaměřili se přitom nejen na benzin a naftu, ale i LPG, CNG a Etanol E85. Zdá se, že čerpadláři šli konečně do sebe.

"Z celkového počtu 214 odebraných a kontrolovaných vzorků vyhověly stanoveným jakostním požadavkům všechny. Oproti měsíci březnu bylo v měsíci dubnu zjištěno zlepšení u vzorků motorové nafty o  3,3 % a u automobilových benzinů o  1,1 %. V celkovém hodnocení a porovnání jakosti odebraných vzorků pohonných hmot v měsíci dubnu oproti měsíci březnu zaznamenala ČOI zlepšení o 2,0 %," upřesnil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Z prodeje "ošizeného" benzinu či nafty se přitom v minulých letech v Česku stal dobrý byznys, ve kterém se protočily stovky milionů korun. Jednou z nekalých praktik bylo například přimíchávání nezdaněného bezsirnatého oleje do motorové nafty. Tím mohl podvodník "ušetřit" na každému litru až deset korun. Pančované pohonné hmoty přitom zákazníkům čerpacích stanic často poškozovaly motory aut.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Velikonoce Honzy Čenského: Pohádková princ nejen zpíval, ale i zachraňoval

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Zavřít reklamu