I po roce si stojí za svým názorem. Mikrobioložka o třaskavém tématu současných dnů

Domácí 10. července 2021 | 08:40 — Ilona Cílková
Loni si svým vystupování v médiích Soňa Peková vysloužila obrovskou kritiku, když tvrdila, že koronavirus pochází z laboratoře. Ona si však trvá na svém. Podle mikrobioložky všechno ukazuje na to, že koronavirus je laboratorního původu a vakcinace proti němu nebude účinná.
Další 3 fotografie v galerii
Podle Pekové má koronavirus příliš mnoho chyb / Depositphotos

Peková si za svým názorem stojí i přesto, že nejvíce proočkované země, tedy například Velká Británie či Izrael, hlásí, že vakcinace účinná je.

Podle Pekové má koronavirus příliš moc chyb, což jsou právě různé mutace a vlny. Odlišné chování je bezprecedentní a nemá podle ní předchůdce v humánní ani veterinární mikrobiologii. Čím podporuje svoji teorii o uměle vytvořeném viru? „Když pracoviště ve Wu-chanu publikovalo své poznatky, všimla jsem si oblasti, která je netopýřím virům vzdálená. Byl tam genom, který klastroval do jedné skupiny ze SARS virů, které jsou s největší pravděpodobností laboratorní. Tento genom následně Čína zapřela," popisuje Peková v rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa.

Koronavirus se replikuje extrémně rychle, z čehož usuzuje, že není přírodního původu a někdo ho upravil. Názor, že virus není modifikovaný, považuje Peková za směšný. „Viry se nepěstují jako ředkvičky. Pěstují se proto, že s nimi člověk chce něco konkrétního dělat. Nechci na někoho ukazovat prstem. Mým cílem je, aby se tato environmentální katastrofa neopakovala," uvedla v rozhovoru Peková.

Poselství Soni Pekové se od jara nezměnilo. Podle jejích slov je nutné najít jeskyni, ze které virus vylétá a zavřít ji. Na tom, že je virus uměle vyrobený si trvá, i když důkazy pro to stále nemá. „Nejsem na světě sama, kdo to tvrdí. Ve vědě je obvykle na jednu věc mnoho názorů a až čas ukáže, kde je pravda. Já si budu stát na svém. Virus se nechová tak, jak se chovají přírodní izoláty. Vymyká se všemu, co jsme kdy viděli. Je z netopýra a je upravený, aby infikoval lidi," uvedla před časem v rozhovoru pro Reflex.

I proto se domnívá, že vakcína nemusí fungovat. Byla vyvíjena proti něčemu, co se tu již nevyskytuje. „Někdo sice tvrdí, že jeho vakcína bude fungovat i na různé kmeny, já si o tom ale dovolím pochybovat," míní Peková.

Většina českých odborníků ovšem s Pekovou nesouhlasí, očkování podle nich chrání lidi před závažným průběhem nemoci a smrtí. „Měla by tu být masivní informační kampaň, která lidi přesvědčí, že je to jediná cesta k návratu do normálního života," myslí si prezident České lékařské komory Milan Kubek.

S Pekovou nesouhlasí ani bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. „Je téměř jisté, že přišel z laboratoře v Číně. Ne že by tam byl uměle vyroben, nicméně unikl, protože tam se běžně prováděly různé výzkumy, které vycházely z přírodních rezervoárů. To znamená z různých netopýrů a podobně. Na modelovém zvířeti se ten virus zřejmě dostal ven, dostal se na trh a začala celosvětová katastrofa," uvedl pro Magazinplus Prymula již na podzim loňského roku. Předpoklady se potvrdily. Původ koronaviru je stále jasnější.

Zdroj: cnniprima.cz, nadačnífond svědomínároda.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvě bizarní hvězdy mohou být původem zvláštní anomálie, kterou před časem zachytilo několik observatoří

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Zavřít reklamu