Hororové proroctví pro Evropu!

Domácí 23. března 2017 | 04:50 — Ilona Cílková
Turecký prezident opět straší. Evropané nebudou nikde v bezpečí!
Evropanům se změní život / Shutterstock

Recep Tayyip Erdogan řekl, že se Evropané nebudou moci nikde ve světě bezpečně pohybovat po ulicích, pokud Evropa nezmění svůj postoj. Kromě toho starý kontinent vyzval, aby dodržoval lidská práva a demokracii.

Erdogan a turečtí ministři v poslední době opakovaně kritizují, zejména Nizozemsko a Německo za to, že tyto země zabránily turecké vládní agitaci na shromážděních pro exilové Turky. Kampaň je měla přesvědčit, aby v dubnovém referendu hlasovali pro posílení pravomocí hlavy státu.

Ankara v této souvislosti obvinila Německo z nacistických praktik. V úterý Erdogan prohlásil, že současná Evropa je podle něj fašistická a krutá jako v období před druhou světovou válkou.

„Pokud Evropa bude takto pokračovat, žádný Evropan nikde ve světě nebude moci bezpečně jít po ulicích. My, Turecko, vyzýváme Evropu, aby dodržovala lidská práva a demokracii," řekl včera Erdogan na akci pro místní novináře v Ankaře.

Tak to je opravdu úsměvné. Erdogan, který uvažuje o znovuzavedení  trestu smrti a tvrdě trestá své politické odpůrce, bude poučovat evropské demokracie o lidských právech!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Zavřít reklamu