Nejbohatší člověk světa se stahuje z vedení firmy a zároveň opouští planetu

Domácí 08. června 2021 | 05:28 — Ilona Cílková
Nejbohatší člověk planety se ji chystá opustit. Jeff Bezos se chystá do vesmíru. Mělo by se tak stát letos 20. července, tedy v den 52. výročí prvních kroků Neila Armstronga na Měsíci.
Další 2 fotografie v galerii
Bezos podnikne jedenáctiminutový výlet do vesmíru / Depositphotos

Zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos v pondělí oznámil, že se svým bratrem Markem budou členy posádky prvního letu jeho raketové společnosti Blue Origin do vesmíru. „Sním o tom od pěti let. 20. července poletím se svým bratrem," napsal na sociální síť. V raketoplánu zároveň bude sedět i vítěz aukce o let.

Let, který proběhne na konci července, bude jedenáctiminutový výlet do suborbitálního prostoru. Událost by měla odstartovat éru vesmírné turistiky, kterou bude společnost Blue Origin poskytovat. Zájemcům hodlá nabídnout čtyřdenní výlety včetně třídenního předletového školení s ubytováním. Neměl by chybět ani kompletní servis pro pohodlí turistů.

Bezos, jehož majetek k dnešnímu dni činí podle agentury Bloomberg 186,6 miliardy dolarů (zhruba 3,9 bilionu korun), poletí se svým bratrem Markem. Sourozenci se výletu zúčastní v rámci prvního letu do vesmíru s pasažéry, který podniká společnost Blue Origin, patřící Jeffu Bezosovi. Bezos se do kosmu ovšem vydá ještě coby generální ředitel Amazonu, tedy společnosti, kterou v 90. letech založil coby online knihkupectví. Z nejvyššího výkonného postu v Amazonu se Bezos plánuje stáhnout zhruba dva týdny po svém výletu do kosmu.

Let do vesmíru, jehož se bratři Bezosovi zúčastní, potrvá 11 minut. Raketoplán New Shepard vystoupá do nadmořské výšky zhruba jednoho sta kilometrů. V současnosti probíhá aukce, při níž je možné zakoupit místo na tomto letu. Právě nyní vyjde na necelé tři miliony dolarů, tedy na zhruba 62 milionů korun. Je možné, že další příhozy cenu ještě výrazně zvýší. Společnost Blue Origin prodává na letu jediné místo. Každé tři vteřiny Bezos vydělával tolik, co běžný Čech celý život.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově krásné cyklotrasy

Nasaďte helmu a poznejte méně známé, ale pohádkově...

Češi budou o letošních dovolených trhat rekordy. Důvodů je...

Na co se musí Češi připravit při cestách do zahraničí....

Krásná země, nad kterou se nevyplatí ohrnovat nos. Za...

Potěšte tělo i mysl. Místa, kde vás budou dokonale...

Objevte perly Jadranu, na nichž se vaše dovolená promění v...

Zavřít reklamu