Exministr Adam Vojtěch má nový kšeft. Opět ve zdravotnictví

Domácí 20. listopadu 2020 | 08:04 — Ilona Cílková
Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má novou práci. Od pondělí je ve vedení firmy Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět největších nemocnic. Zvolila ho tam nová rada kraje.
Další 3 fotografie v galerii
Adam Vojtěch má novou práci / Archiv. A. Vojtěcha

Nové vedení Ústeckého kraje po svém zvolení sáhlo do řízení Krajské zdravotní, která sdružuje pět největších nemocnic v kraji. Radní hned na svém prvním jednání odvolali dosavadní představenstvo a dozorčí radu. Jedním z nově jmenovaných členů představenstva je i exministr Adam Vojtěch.

„Předpokládám, že budu řadovým členem představenstva. Určitě neaspiruji na to, abych měl řídící funkci na plný úvazek. Přeci jen jsem stále poslancem, takže tam budu spíše v roli člověka, který se bude podílet na strategickém směřování Krajské zdravotní,“ říká v rozhovoru pro Deník bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který byl tento týden zvolen novou krajskou radou do představenstva Krajské zdravotní.

Krajská zdravotní je se 7200 zaměstnanci největší firmou v Ústeckém kraji a jednou z největších zdravotnických společností v zemi. Spravuje nemocnice v Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově, Teplicích a Děčíně. Firma podléhá krajské samosprávě, která je jejím jediným akcionářem. Základní jmění Krajské zdravotní je bezmála 5,3 miliardy korun. Kondice firmy je před každými krajskými volbami jedním z hlavních témat.

„Když mě před pár dny oslovil nový hejtman Ústeckého kraje pan Schiller s nabídkou, abych jim pomohl s dalším směřováním Krajské zdravotní v roli člena představenstva, musím upřímně říct, že jsem se dlouho nerozmýšlel. Zdravotnictví v Ústeckém kraji jsem se hodně věnoval již jako ministr. Aktivně jsem řešil situaci kolem Lužické nemocnice v Rumburku a ve spolupráci s pojišťovnami jsme pracovali na zlepšení dostupnosti zdravotní péče v pohraničí. Přispěl jsem i k rozvoji kardiocentra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Moc rád budu v této práci pokračovat. Není to jednoduchý region. Zdravotnictví se zde potýká s řadou problémů. Jsem proto připraven nabídnout veškeré své znalosti a nabyté zkušenosti, abych zdejším nemocnicím pomohl a občané Ústeckého kraje měli přístup ke kvalitní zdravotní péči," uvedl Vojtěch ke svému novému angažmá na svém facebookovém profilu.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch skončil v čele resortu zdravotnictví 21. září. Rezignoval podle svých slov po důkladném zvážení. Ve funkci ho nahradil epidemiolog Roman Prymula. Adam Vojtěch se vyjádřil k plošnému testování, k Prymulovi i praktikám Andreje Babiše.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jeden z nejstarších druhů žraloků měl čelisti jako žádné jiné stvoření na Zemi

Na vypínače většina lidí při úklidu zapomíná. Jsou však...

Vyrobte si krásné vánoční ozdoby z korálků. Zabavit se...

Neodčervená kočka může nakazit vás i vaše děti....

Připravte si likér z černého bezu. Má vynikající účinky...

Židle musí umět víc, než jen zapadnout do interiéru. O...

Každému ptáčkovi se v zimě zavděčíte trochu jiným...

Zavřít reklamu