Exministr Adam Vojtěch má nový kšeft. Opět ve zdravotnictví

Domácí 20. listopadu 2020 | 08:04 — Ilona Cílková
Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch má novou práci. Od pondělí je ve vedení firmy Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět největších nemocnic. Zvolila ho tam nová rada kraje.
Další 3 fotografie v galerii
Adam Vojtěch má novou práci / Archiv. A. Vojtěcha

Nové vedení Ústeckého kraje po svém zvolení sáhlo do řízení Krajské zdravotní, která sdružuje pět největších nemocnic v kraji. Radní hned na svém prvním jednání odvolali dosavadní představenstvo a dozorčí radu. Jedním z nově jmenovaných členů představenstva je i exministr Adam Vojtěch.

„Předpokládám, že budu řadovým členem představenstva. Určitě neaspiruji na to, abych měl řídící funkci na plný úvazek. Přeci jen jsem stále poslancem, takže tam budu spíše v roli člověka, který se bude podílet na strategickém směřování Krajské zdravotní,“ říká v rozhovoru pro Deník bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který byl tento týden zvolen novou krajskou radou do představenstva Krajské zdravotní.

Krajská zdravotní je se 7200 zaměstnanci největší firmou v Ústeckém kraji a jednou z největších zdravotnických společností v zemi. Spravuje nemocnice v Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově, Teplicích a Děčíně. Firma podléhá krajské samosprávě, která je jejím jediným akcionářem. Základní jmění Krajské zdravotní je bezmála 5,3 miliardy korun. Kondice firmy je před každými krajskými volbami jedním z hlavních témat.

„Když mě před pár dny oslovil nový hejtman Ústeckého kraje pan Schiller s nabídkou, abych jim pomohl s dalším směřováním Krajské zdravotní v roli člena představenstva, musím upřímně říct, že jsem se dlouho nerozmýšlel. Zdravotnictví v Ústeckém kraji jsem se hodně věnoval již jako ministr. Aktivně jsem řešil situaci kolem Lužické nemocnice v Rumburku a ve spolupráci s pojišťovnami jsme pracovali na zlepšení dostupnosti zdravotní péče v pohraničí. Přispěl jsem i k rozvoji kardiocentra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Moc rád budu v této práci pokračovat. Není to jednoduchý region. Zdravotnictví se zde potýká s řadou problémů. Jsem proto připraven nabídnout veškeré své znalosti a nabyté zkušenosti, abych zdejším nemocnicím pomohl a občané Ústeckého kraje měli přístup ke kvalitní zdravotní péči," uvedl Vojtěch ke svému novému angažmá na svém facebookovém profilu.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch skončil v čele resortu zdravotnictví 21. září. Rezignoval podle svých slov po důkladném zvážení. Ve funkci ho nahradil epidemiolog Roman Prymula. Adam Vojtěch se vyjádřil k plošnému testování, k Prymulovi i praktikám Andreje Babiše.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli...

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete...

Skvělý tip pro ty, kterým je na sjezdovkách příliš těsno

Nejoblíbenější zimní destinace v době covidové. Češi...

Místa, která vás svou nedotčenou přírodou doslova...

Jedinečné mosty, které vám svojí originalitou vyrazí dech,...

Zavřít reklamu