Ostrý střet prezidenta na sociálních sítí. Kvůli koronaviru

Domácí 08. srpna 2020 | 05:36 — Ilona Cílková
Facebook smazal prezidentův příspěvek s odůvodněním, že obsahoval zavádějící informace o koronaviru. Šlo o Trumpovo vystoupení v televizi Fox, kde prohlásil, že děti jsou vůči koronaviru téměř imunní. Kvůli stejnému výroku dočasně zablokoval Trumpův účet i Twitter.
Další 3 fotografie v galerii
Sociální sítě jsou pro prezidenta Trumpa zásadní médium pro komunikaci s voliči / Facebook/DT

Sociální sítě jsou pro prezidenta Trumpa zásadní médium pro komunikaci s voliči. Tři měsíce do voleb jsou pro něj nepostradatelné. Facebook mu ale teď poprvé smazal příspěvek – podle společnosti porušil pravidla proti sdílení dezinformací o koronaviru.

„Faktem je, že jsou proti tomuto problému prakticky imunní.“ Tak zněl výrok, který řekl americký prezident v pořadu Fox & Friends. Věta pronesená v telefonátu pro oblíbený prezidentův pořad vadila i Twitteru. Trumpův tým příspěvek stáhl. Hlava státu ale dál tvrdí, že riziko pro děti je minimální, a proto by se měly vrátit do školy.

Jak uvádí New York Times, nová studie provedená pod hlavičkou expertů na infekční nemoce z dětské nemocnice v Chicagu ukázala, že děti v sobě mohou mít mnohem větší objem koronaviru než dospělí lidé.

„Děti mohou být přenašeči. Mohou nakazit jiné a mohou tím také samy onemocnět,“ kontruje prezidentovi lékař Anish Mahajan. Nákazy se bojí i mnozí učitelé a požadují, aby výuka v novém školním roce dál probíhala přes internet.  

Šířící se virus už zásadně ovlivnil i kampaň před prezidentskými volbami. Joe Biden kvůli zdravotnímu riziku nepojede na sjezd do Milwaukee, kde ho demokrati potvrdí jako svého kandidáta. A dokonce i Donald Trump zvažuje, zda nevynechá sjezd republikánů a nominační projev nepřednese na zahradě Bílého domu.

Hlava státu odmítá, že by případným využitím sídla prezidentů ke stranickému projevu porušila zákon. Trump navíc tvrdí, že by tím ušetřil státní kasu. „Pokud bychom vyrazili do jiného státu, nebo na jiné místo, tak náklady jsou obrovské,“ vysvětlil.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci objevili záhadnou planetu. Je stará jako sám vesmír

Dopřejte svému králíčkovi tu správnou stravu

Několik tipů, jak v zimě pečovat o semišové boty. Vydrží...

Obyčejná lana i provazy dokáží interiéru dodat šmrnc....

Ušetřete peníze za nákup nových pokojovek. Jednoduše si je...

I pes může v zimě nastydnout. Naučte se nemoc poznat a...

Vyrobte si s vašimi dětmi domácí vodové barvy

Zavřít reklamu