Vláda se obává vzdělané a prosperující společnosti, tvrdí politička

Domácí 04. dubna 2019 | 04:01 — Ilona Cílková
Pokud na něčem před volbami do Poslanecké sněmovny panovala všeobecná shoda napříč politickým spektrem, tak to byla skutečnost, že učitelům je nutné přidat, protože vzdělání je naše budoucnost a učitelé jsou dlouhodobě podhodnoceni, což má přímý vliv na kvalitu školství v naší zemi.
Podle Pekarové Adamcové předvádí vláda kolem učitelských platů doslova veletoč / TOP 09

Koalice se podle první místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové dlouho ke zvyšování neměla, priority viděla v bobtnání státního aparátu a „slevách na jízdném“.

V minulých dnech proto Sněmovna přijala usnesení, zejména opozičních poslanců, že vláda má učitelům přidat do výše 130 % průměrného platu do roku 2020. Poté však poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna přišel s tím, že zpochybňuje včerejší hlasování, protože nechtěl hlasovat pro usnesení, ale zdržet se. Následně mu v jeho snaze zpochybnit hlasování zdatně sekundoval poslanec KSČM Pavel Kováčik a  Jaroslav Faltýnek (ANO) a ohnutím sněmovních procedur si vynutili hlasování o tomtéž.

„Usnesení přijaté o den dříve kvůli této hlasovací mašinérii už neprošlo, vláda totiž nechce plnit ani svůj vlastní program, nejspíš proto, že se vzdělané a prosperující společnosti obává. Ta je totiž imunní vůči populismu a demagogii a neprahne po silné ruce autokratů, což současné vládní koalici ze zřejmých důvodu nevyhovuje,“ prohlásila Pekarová Adamová. 

Pokud však chceme být prosperující zemí, která je schopna zajistit lepší život svým občanům a postarat se i o seniory, sociálně slabé, samoživitelky, handicapované, tak je podle Pekarové Adamové právě investice do vzdělání tou nejlepší cestou. „Jiná cesta k prosperitě nevedla a nikdy nepovede. Ke Dni učitelů tedy vládní koalice dala pedagogům pěkný ,dárek´, a co je ještě horší, dala ho celé České republice,“ dodala první místopředsedkyně TOP 09.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Naštvaná Meghan Markle. Nemůže přijít na jméno zpěvačce Katy Perry, protože zkritizovala její svatební šaty

Když nerostou a nedozrávají okurky, přidejte k nim...

Srpen je ideální čas k výsadbě jahodníků. Jak na to,...

Jak v srpnu prořezat ovocné stromy a keře, aby vám napřesrok...

Namnožte si své muškáty. Nastal ideální čas odebrat...

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

Zavřít reklamu