O volby je letos mimořádný zájem. Objevil se i první přestupek

Domácí 09. října 2021 | 07:54 — Ilona Cílková
O letošní sněmovní volby je mezi lidmi mimořádný zájem. Před mnoha volebními místnostmi už před jejich otevřením čekaly desítky lidí. Členové volebních komisí takový zájem nepamatují roky.
O letošní sněmovní volby je mezi lidmi mimořádný zájem / Depositphotos

Hlas ve volbách už odevzdali všichni předsedové parlamentních stran, prezident Miloš Zeman i jeho předchůdce Václav Klaus. Lídr Přísahy Robert Šlachta odvolí jako jediný v sobotu. Premiér Andrej Babiš a šéf Pirátů Ivan Bartoš hlasovali v Ústeckém kraji v doprovodu manželek.

Jako první ve 14:25 po otevření volebních místností odvolil šéf SPD Tomio Okamura. Přestože kandiduje v Moravskoslezském kraji, volil v Praze. Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie při odchodu z volební místnosti uvedl, že volební účast očekává nad 60 procenty. „Má volba je poměrně jasná, volím SPD. Ve volbách jde o směřování Česka v příštích čtyřech letech,“ uvedl Tomio Okamura.

Poslankyně a lídryně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková z Olomouce přišla podle serveru iDNES k volbám s úsměvem a bez jakéhokoliv ochrany nosu a úst. Majerová kandiduje v Praze. Na upozornění policisty, že je v prostorách školy a je povinna mít respirátor odvětila: „Ne, nemám, děkuji, nechci.“

Po odevzdání volebního lístku řekla, že má vždy velká očekávání, ať bude spojena s jakýmkoliv úspěchem hnutí. „Takže za mě, jakýkoliv výsledek - cokoliv nad 5 procent nám samozřejmě udělá radost, abychom mohli hájit zájmy našich lidí a prosazovat je, ale moje očekávání jsou dvouciferná,” dodala Majerová Zahradníková. Ředitel odboru voleb ministerstva vnitra Tomáš Jirovec upozornil, že nelze odepřít právo volit těm, co si odmítnou nasadit roušku, mohou tím ale spáchat přestupek.

Lídři stran a koalic neváhali a brali s sebou manželky i děti. Premiér Andrej Babiš (ANO) volil v Lovosicích na voličský průkaz, doprovodily ho manželka Monika a dcera Vivien. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) v Mníšku pod Brdy vyrazil k urně se ženou i dcerou a synem. Manželky Jana a Marie doprovodily k volbám i Petra Fialu z ODS a Víta Rakušana ze STAN, vedli s sebou i své děti. Stejně tak exministr Marian Jurečka s manželkou Jarmilou. K volbám šel s manželkou Lydií Frankou a synem i Pirát Ivan Bartoš. Stručný průvodce voleb. Na co byste neměli zapomenout, než vyrazíte volit.

Zdroj: idnes.cz.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu