Neskutečný bordel! Bojují za Islámský stát v Sýrii a v Evropě pobírají sociální dávky

Migrační krize 22. února 2017 | 03:28 — Ilona Cílková
Šokující informace přinesla dánská média. Dánové bojující v Sýrii za Islámský stát pobírají doma invalidní důchod.
Dánské úřady vlastně nepřímo podporují teroristy / Shutterstock

Odhalení Dánské bezpečnostní služby šokovalo celou dánskou veřejnost. Místní média, která se odvolávají na Dánsku bezpečnostní a zpravodajskou agenturu, informují, že množství dánských "invalidních důchodců" bojuje v Sýrii za Islámský stát a doma pobírají nemalé důchody.

„Považuji za skandální, že peníze z našeho dánského sociálního fondu posílám lidem, kteří odešli do Sýrie a dalších zemí, a tam narušují demokracii, za kterou jsme v Dánsku stovky let bojovali," řekl k celé kauze dánský ministr Troels Lund Poulsen. „Je šílené, že dánský veřejný sociální systém, nepřímo podporuje terorismus," prohlásil mluvčí Konzervativní strany pro problematiku imigrace Naser Khader.

Dánské noviny Berlingske informují, že z Dánska odešlo minimálně 36 dánských občanů do Sýrie, kteří celkově obdrželi 672 000 dánských korun, což je v přepočtu přibližně 84 000 eur.

Zástupce ředitele agentury, která tyto důchody vyplácí, se ale brání, že dánská legislativa nedává možnost zrušit vyplácení invalidního důchodu pouze proto, že bezpečnostní služba oznámí, že příjemce odešel bojovat do Sýrie.

Jak je vidět, tak úřední šiml je prostě blbec jak v Dánsku, tak kdekoli jinde. Nenáleželo by těmto čiperným důchodcům ještě nakonec nějaké odlučné, když jsou tak daleko od domova?! Byrokracie je opravdu nekonečná a neporazitelná!

 

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Gábina Partyšová mnohé překvapila. Moderátorka totiž tvrdí, že ví, čím byla v minulém životě

Oblíbený vřes je často zaměňován za vřesovec. Přitom jde...

Chcete-li přilákat na jaře na svou zahradu ptáčky, musíte...

Jak lze efektivně kompostovat shnilé nebo chorobami napadané...

Sušení prádla v interiéru může i ohrozit zdraví....

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Zavřít reklamu