Ekonomika jde ke dnu, ale stát chce vyhodit dvě miliardy z našich kapes

Domácí 26. července 2020 | 06:13 — Ilona Cílková
Ministerstvo pro místní rozvoj chce utratit obří sumu za inzerci v tuzemských televizních a rozhlasových stanicích, tištěných titulech, na billboardech a internetu. Česká média tak získají velkou finanční injekci.
Další 3 fotografie v galerii
MMR chce vyhodit dvě miliardy z kapes daňových poplatníků / Česká televize

Vyplývá to z materiálu, které MMR rozeslalo do meziresortního připomínkového řízení. V něm výdaje na inzerci vysvětluje velkými problémy celého oboru cestovního ruchu. V přepočtu jde o zhruba dvě stě korun na obyvatele. Peníze bude stát utrácet přes CzechTourism.

„Vzhledem k průběžnému monitoringu cestovatelských nálad nejen v ČR, ale také na zahraničních trzích jako nejvhodnější možnost eliminace dopadů vidíme podporu domácího cestovního ruchu mimo hlavní turistickou sezonu a zaměření se na okolní trhy, které pomohou vyrovnat propady v destinacích tradičně zaměřených především na zahraniční klientelu a kde není potenciál nalákat větší množství domácích hostů,“ uvedlo MMR ve zprávě.

Kampaň s dvoumiliardovým rozpočtem má začít v půlce srpna a trvat rok. Ministerstvo pro místní rozvoj při zadání kampaní využije zavedený dynamický nákupní systém. „Prostřednictvím tohoto systému může zacílit kampaň na podporu cestovního ruchu cíleně v daném čase oslovením již zavedených dodavatelů,“ uvedlo ministerstvo. Vysílací čas v médiích ale bude nakupovat na základě výjimky bez soutěže.

Podle ministerstva propagace míst České republiky a možností turismu představuje významnou motivaci k účasti na cestovním ruchu v ČR. „Pokles poptávky po službách cestovního ruchu může vést až k omezení nabídky služeb v cestovním ruchu s dopadem do navýšení nezaměstnanosti. Tento jev bude mít negativní dopad na regiony ČR, rezidenty z pohledu omezení nabídky služeb poskytovaných v regionu, ale i na kvalitu života občanů ČR,“ uvedlo ministerstvo. Návratnost investice předpokládá ministerstvo několik let v podobě daňových a nedaňových příjmů veřejných rozpočtů. Je zarážející, co se za peníze běžných lidí, často zasažených koronakrizí, bude podporovat.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Lyžaři musí změnit plány. Rakousko přestalo čekat na...

Pouliční výstavy, světelné inspirace a nádech svobody. Jak...

Evropa přitvrzuje. Od pondělí se připravte na velké...

Zavřít reklamu