Konec uprchlické krize? Ani náhodou!

Migrační krize 20. prosince 2016 | 08:39 — Ilona Cílková
Šokující čísla! K 13. prosinci tohoto roku přes Středozemní moře do Evropy, zejména do Řecka a Itálie, přišlo 354.993 migrantů.
18. prosinec byl vyhlášen jako Mezinárodní den migrace / Archiv

V tomto roce se do Itálie přes moře přeplavilo přibližně 176.678 osob, což je více než v roce 2015 i v roce 2014. Do Řecka se přes moře dostalo kolem 172.681 migrantů, což je  méně než v roce 2015.

Je vidět, že počet migrujících lidí se rok od roku zvyšuje. Na základě doporučení Hospodářské a sociální rady Valného shromáždění OSN byl 18. prosinec vyhlášen jako Mezinárodní den migrantů. Zároveň Valné shromáždění OSN zdůraznilo, že je třeba znásobit úsilí s cílem zajistit dodržování základních a lidských práv všech migrantů.

Mezinárodní organizace pro migraci (International Organization for Migration, IOM) řadí migraci mezi nejzávažnější problém 21. století.

A všechno ukazuje na to, že ten problém teprve začíná. A účinná opatření ze strany evropských států či EU v nedohlednu.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Láska, které nikdo nepřál: Charles a Camilla slaví 20 let manželství. Silný příběh dvou lidí, který fascinuje svět

Letničky, které nepřestanou kvést: Tipy a inspirace na...

Rozhodujete se, jakého psa si pořídit? Přehled psích plemen...

Dopřejte dracéně nyní správnou péči, díky které celý...

Co s vařenými vejci po Velikonocích? Připravte z nich chutné...

Kopřiva není jen obyčejný plevel. Přírodní poklad plný...

Nevylévejte vodu po vaření vajec. Zázračná tekutina plná...

Zavřít reklamu