Němci vymysleli, jak čelit uprchlické krizi! Z toho vám spadne čelist

Migrační krize 27. října 2016 | 04:30 — Ilona Cílková
Německý odborník na salafismus Kurt Edler navrhuje radikální myšlenku. Podle něj Německo by mělo Syřanům povolit, aby si postavili v Německu své vlastní město.
Hurá do Nového Aleppa! / Shutterstock

A hned přichází s návrhem, že by se takové město mohlo jmenovat: "Nové Aleppo".
Podle Edlera nemá Německo žádnou vlastní kulturu: „Domorodí obyvatelé se kompletně rozpadli. Společné klíčové slovo je dominantní kultura. Žádná však není. Je tu jen jakési prostředí životního stylu."

Když bude Syřanům povoleno jejich vlastní město, pak se v Německu lépe integrují. Edler tvrdí, že místo toho, aby byli migranti do integrace násilně tlačeni, mělo by se jim přenechat nějaké území, kde by pak všichni společně žili.

Edler zastává velmi optimistický názor, že salafismus, který se rozšiřuje mezi mladými muslimy, postupem času zanikne. „Všechno, co my vidíme jako salafismus mezi mladistvými, je jen móda a subkultura. I ISIS prý prohrává bitvy a ztrácí území, což dokazuje, že nejsou nezničitelnými bojovníky, jak se prezentují."

Průzkumy ale naopak ukazují, že radikalizace mladých muslimů, kteří souhlasí s právem šaría a sympatizují s teroristickými útoky, neustále narůstá! A co by se asi dělo, kdyby se muslimům vybudovalo vlastní město?Související články
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Zavřít reklamu