Paříž je na nohou. Migranti ji vzali útokem!

Migrační krize 01. listopadu 2016 | 08:00 — Ilona Cílková
Násilné zrušení uprchlického tábora "Džungle" u francouzského města Calais způsobilo vrásky obyvatelům Paříže. Tisíce migrantů se totiž přesunuly právě do francouzské metropole.
Pařížané si zoufají, uprchlíci jsou vysmátí. / Shutterstock

Oficiálně se z Calais do Paříže jen za dva dny přesunulo asi 3 tisíce uprchlíků, další jsou však zřejmě na cestě. Svědčí o tom i velká poptávka po turistických stanech v pařížských obchodech se sportovními potřebami a následný vznik ilegálních stanových táborů hlavně v lokalitě Avenue des Flandres a stanice metra "Stalingrad".

Avenue des Flandres se stala kvůli invazi uprchlíků fakticky neprůjezdnou a stanici metra "Stalingrad" se Pařížané raději začali vyhýbat kvůli velkému riziku fyzické inzultace ze strany rozhněvaných uprchlíků, ale i kvůli obavám z infikování nakažlivými chorobami. Obyvatelé dotčených pařížských čtvrtí jsou zděšeni z devastace svého okolí a upravených parčíků. To ovšem nebrání nejrůznějším dobrovolníkům migrantům všemožně pomáhat.

Cílovou destinací migrantů nebylo ani Calais ani Paříž, ale britské ostrovy. Nyní narůstají jejich obavy, že likvidace tábora "Džungle" byla jen prvním krokem francouzských úřadů, po kterém bude následovat nucená deportace do Řecka nebo Itálie, tj do zemí, přes které vstoupili na území Schengenu.

V pondělí začala probíhatv severní části francouzské metropole rozsáhlá policejní akce, jejímž cílem je údajně kontrola dokladů a hygienických podmínek, ve kterých tam lidé žijí.

Související články
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Zavřít reklamu