Na světě je plán B uprchlické krize! To budete zírat!

Migrační krize 13. dubna 2016 | 05:00 — redakce
Podle dohody má do Evropy přijít výměnou maximálně 72.000 Syřanů! / Shutterstock

Německý deník Süddeutsche Zeitung vyslovil podezření, že s dohodou mezi EU a Tureckem o řešení migrační krize zřejmě není úplně všechno v pořádku. A podobné přesvědčení panuje i v dalších německých médiích.

Podle nich existuje tajný plán, podle kterého by snad Evropa měla z Turecka přebrat 250 000 migrantů ročně. O tomto plánu B se na veřejnosti příliš nediskutuje, ale diskutabilní smlouva mezi EU a Tureckem zřejmě skrývá neoficiální dohodu o přebrání daleko většího množství uprchlíků.

Přesně o takovém ujednání se pro deník vyjádřil Gerald Knaus z European Stability Initiative. Podle něj turecká strana očekává, že Evropané začnou během pár týdnů přebírat od Turecka ročně asi 250 tisíc migrantů. Alespoň tak to prý při jednání evropská strana měla přislíbit. Přitom v oficiálním ujednání se mluví a 72 tisících ročně.

Převzetí většího množství byla zřejmě jedna z podmínek Ankary na uzavření dohody. O tomto bodě neexistuje žádná písemná, ale pouze ústní dohoda. Plánované je tzv. evropské řešení, kdy všechny státy musí přebírat imigranty a náklady s tím spojené.

Že není na dohodě Turecka s Evropskou unií všechno v pořádku, je nad slunce jasné snad každému. A jasné je, že spoléhat na Turecko byla jen další z řady obrovských chyb politiky kancléřky Merkelové.

A výsledek se dostavil. Prezident Erdogan si s Evropou hraje jako kočka s myší a může své požadavky dále stupňovat. Přibližně 2,5 milionu uprchlíků, které zatím zadržuje na svém území je poměrně hodně silný "vyjednávací" argument. A Evropa je jako nahý v trní.

Související články
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Mnoho lidí dělá stále stejné chyby v zalévání rajčat....

Pokud netoužíte po balkoně plném květin, zkuste na něm...

Vzácná kočka s podivným vzhledem. Lykoi má podle chovatelů...

Kdo miluje domácí uzené, může si na zahradu pořídit...

Špičák, zákrsek, polokmen či čtvrtkmen. Zorientujte se ve...

Málokteré dítě si rádo uklízí pokoj. Zkuste mu dát...

Zavřít reklamu