Chaos mezi migranty! Zavírá se další hranice!

Migrační krize 12. dubna 2016 | 09:00 — redakce
Na Brenneru již panuje čilý stavební ruch... / Česká televize

Jeden z nejdůležitějších hraničních přechodů mezi Rakouskem a Itálií v současné podobě končí. Rakouská policie oznámila, že zahajuje výstavbu nových zařízení, aby zabránila přílivu migrantů z Itálie poté, co byla uzavřena balkánská trasa.

Dělníci začnou s betonováním základů budoucí registrační haly, bariér a jiných staveb v Brennerském průsmyku, kudy prochází dálnice, státní silnice a železnice. Zařízení mají být dokončena již v průběhu května. Dosud se v těchto místech cestující nemuseli podrobovat žádným kontrolám.

Zprávy o výstavbě první části hraničního plotu na Brenneru vyvolaly podle agentury APA rozruch v Itálii, kde státní tajemník pro evropské otázky Sandro Gozi znovu apeloval na rakouskou vládu, aby od plánovaných opatření upustila. Rozdělení tohoto průsmyku bariérou by Italové považovali za "vážnou chybu" a porušení evropských předpisů.

Možná by se mělo Rakousko zeptat pana Goziho zda to, že Italové nestřeží a nezabezpečují vnější schengenskou hranici, je podle něj a evropských předpisů v pořádku!? Pokud nejsou schopni hranici ubránit, je naprosto legitimní, aby se sousední státy postaraly o tu svou samy.

Je totiž jisté, že po uzavření balkánské trasy budou migranti hledat další cesty. A Brenner by mohl být jednou z nich. A prevence je vždy lepší, pane státní tajemníku.

Související články
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Prodej auta v roce 2021 – co vše byste měli vědět?

Mnoho lidí dělá stále stejné chyby v zalévání rajčat....

Pokud netoužíte po balkoně plném květin, zkuste na něm...

Vzácná kočka s podivným vzhledem. Lykoi má podle chovatelů...

Kdo miluje domácí uzené, může si na zahradu pořídit...

Špičák, zákrsek, polokmen či čtvrtkmen. Zorientujte se ve...

Málokteré dítě si rádo uklízí pokoj. Zkuste mu dát...

Zavřít reklamu