Ať si islám velebí do alelujá, ale tohle je podle nás prachobyčejné prznění malých holčiček!

Komentáře 19. září 2016 | 09:00 — Jan Hartl
Co si máme myslet o případu učitelky z rakouského města Bregenz, která před svými žáky vyslovila názor, že prorok Mohamed byl prznitel dětí.
Z našeho pohledu to prznění dětí prostě je... / Internet

Je to poměrně smutný příběh. Svobodné vyjadřování názorů, které nesouzní s hlavním mainstreamovým proudem, začíná být cenzurováno, nebo rovnou trestáno. Smutnější je to ještě více zejména pro nás starší, kteří jsme museli po celou dobu vlády té jedné osvícené strany držet hubu a projevení jiného než „oficiálního“ názoru či kritiky bylo okamžitě ze strany úřadů drakonicky potlačeno. Záviděli jsme tenkrát svobodnému západu. Ale časy se, jak se zdá, mění.

Co si máme myslet o případu učitelky z rakouského města Bregenz, která před svými žáky vyslovila názor, že prorok Mohamed byl prznitel dětí. Učitelka tak narážela na Mohamedovo manželství s dívkou Áišou, které bylo v době sňatku s Mohamedem 6 let a manželství bylo, slušně řečeno konzumováno, v jejích devíti letech. Historickou pravdou je, že manželství s dětmi byla v tehdejší společnosti naprosto běžná a Mohamedovo manželství tedy nebylo nic výjimečného. A kritika této praxe ze strany evropské kultury se objevila až poměrně nedávno. Ale z našeho dnešního pohledu se skutečně o nic jiného než prznění dětí nejedná.

Zastáváme však názor, že paní učitelka má naprosto legitimní právo ve svobodné společnosti tento svůj názor vyslovit. Nebo by je alespoň měla mít. Velmi podivná je totiž reakce vedení školy, které za toto "závadné jednání" podalo na učitelku trestní oznámení kanceláři místní prokuratury. Ta sice zatím celý případ zkoumá, ale již dopředu prohlásila, že podobná prohlášení jsou neakceptovatelná!

Ještě bychom dokázali pochopit, kdyby byla učitelka napadena ze strany nějaké muslimské organizace za zneuctění jejich proroka. Ale proč by měl podobný výrok vadit v normální občanské komunitě? A proč by měla být učitelka za projevení svého názoru trestně stíhána?

Zdá se, že se zvyšujícím se počtem muslimských komunit začínají být mnohé evropské instituce a úřady tak předposrané, že jakýkoli kritický názor na islám hodlají umlčet i za cenu naprosto nesmyslné perzekuce svých vlastních občanů.

Téměř by se chtělo říci, že multikulturní obohacování tak začíná přinášet své ovoce. Zřejmě přichází doba, kdy budeme muset držet ty naše nevymáchané huby, ve jménu jakési nesmyslné korektnosti. Jinak bude hrozit trestní stíhání.

V našich vlastních zemích!

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Král modelové řady nesmí zestárnout a neunikne mu žádná novinka

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu