Tak tohle si muslimové celého světa opravdu za rámeček nedají! Moderátorka jim to natřela v přímém přenosu

Komentáře 11. dubna 2016 | 08:00 — redakce
Nadine Al-Budairová má nepochybně obrovskou odvahu... / Youtube
Poslední dobou převážilo vnímání islámu jako netolerantního náboženství a muslimy, kteří jej vyznávají, spojujeme převážně s Islámským státem a teroristickými útoky. Islámu a muslimů se prostě obáváme a dlužno podotknout, že po zbabělých útocích v Paříži, Bruselu, Ankaře, ale i jinde ve světě k tomu máme poměrně dobré důvody.

I když se říká, že jedna vlašťovička jaro nedělá, přesto si nemůžeme nevšimnout neobyčejné ženy, která našla odvahu a veřejně, z televizní obrazovky muslimy na celém světě tvrdě zkritizovala. Nadine Al-Budairová, novinářka a moderátorka televizní stanice Rotana Khalijia, zcela nečekaně v živém vysílání přerušila svůj pořad a nekompromisně se „obula“ do muslimů na celém světě. „Po ohavných útocích v Bruselu je načase, abychom začali pociťovat hanbu a přestali předstírat, že je terorismus pouze náhodným excesem,“ prohlásila a pokračovala: „Musíme si přiznat, že teroristé jsou všude, jejich národnost je arabská a jejich náboženstvím je islám“.

Otevřeně prohlásila, že muslimové pokrytecky hledají vždy jiné pachatele. Po každém teroristickém útoku se snaží dokazovat, že teroristé nereprezentují muslimy či jejich islámskou víru. Předkládají smyšlené „důkazy“ že teroristické útky nemají s muslimy nic společného, že útočí lupiči, nebo drogově závislí, nebo někdo jiný. Muslimové a ve jménu svého džihádu? To je vyloučené! Podle Nadine je nutné přestávat strkat hlavu do písku. „My jsme ti, kteří páchají sebevražedné útoky“, prohlásila na adresu muslimů.

Prohlášení je o to statečnější, že zmíněnou televizní stanici vlastní saudský princ Valíd bin Talál. A právě Saudská Arábie a její náboženští představitelé jsou označováni za příznivce salafismu, neboli islámského puritánství, jejichž cílem je návrat k fundamentálnímu islámu. Nejenom z tohoto důvodu pak Saudská Arábie zakazuje publikovat příspěvky, které by mohly být označeny jako kritické k oficiálnímu státnímu náboženství. A tresty jsou drakonické. Za podobnou kritiku byl v roce 2014 odsouzen saudskoarabský novinář k dvanácti letům žaláře!

Nadine Al-Budairová tak zaslouží za svou odvahu rozhodně ocenit. Otázka však zní, jak dlouho tuto svou odvahu půvabná reportérka ve zdraví přežije!?
Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v dokonalém ráji

Exotika co by kamenem dohodil. Pár hodin letu a ocitnete se v...

Plánujete ideální letní dovolenou? Navštivte smaragdový...

Jedete do Francie? 6 + 1 tip, co si s sebou přivézt zpět

Napříč Evropou různými dopravními prostředky: Čím a na...

Chorvatský Sea Star Festival u moře je nejlepší způsob jak...

5 tipů na zdravou svačinu do batohu

Zavřít reklamu