Tahle ministryně připomíná nebezpečnou sopku! Nepřetržitě chrlí jednu pitomost za druhou!

Komentáře 04. dubna 2016 | 05:00 — redakce
Paní ministryně se rozhodla prokázat všem dětem dobro! / Česká televize
Tak to vypadá, že tato neschopná vláda a její ministryně školství prosadí další nesmyslné nařízení, které je k ničemu a kterým jenom zvyšuje neustálou buzeraci nás občanů.

Poslanci totiž začali projednávat zákon nařizující všem rodičům dávat své děti povinně do školek ještě předtím, než půjdou v šesti letech do první třídy. A ministryně Kateřina Valachová tento nesmysl obhajuje tak hloupě, že to až hraničí s pitomostí. Tvrdí nám, „…že stát chce zajistit dětem opravdu kvalitní přípravu na školní docházku“! Už ta myšlenka, že by stát něco kvalitně zajišťoval je hodně na pováženou! Stačí se podívat kolem nás, jak stát kvalitně zajišťuje i další oblasti. Třeba důchody, nebo vymahatelnost práva!

Co se pod tou zmiňovanou kvalitou skrývá, se můžeme také jen domýšlet. Již jsme to jednou zmiňovali. Stále se nějak nemůžeme zbavit dojmu, že hlavním důvodem přijímaného opatření, je dostat do školek povinně romské děti. Protože tam je patrně hlavní problém. Ale v zájmu již tolikrát zmiňované a nesmyslné „korektnosti“ to za problém nemůžeme označit. To by nám všechny ty Šabatové, Dienstbierové, pan Salil Shetty z Amnesty International a vůbec všichni ti strážci lidských práv dali. A tak to prostě uzákoníme pro všechny!

Přibude tak další zbytečný zákon ve jménu prokazování jakéhosi dobra. Ale komu vlastně? Našim dětem? Ale těch řádem 90% do školek stejně chodí! Jejich rodičům? Ale i tady je prokázáno, že většina své děti na školní docházku připravuje. Tak proč to musím plošně uzákoňovat? Nebylo by nakonec lepší uzákonit, že do povinné roční předškolní přípravky musí jak děti, tak zejména rodiče z těch sociálně znevýhodněných rodin? Rozhodně by to dávalo větší smysl. Ale to přece nejde, jsme korektní. A zase by nás někdo kritizoval.

Nemůžeme než nevzpomenout na pana senátora Kuberu, který zmiňuje výraz „dobroserové“ kteří, ač nikým nežádáni, se rozhodli konat dobro pro nás pro všechny. A tak nařizují, přikazují, regulují a uzákoňují!

Stále více a více to připomíná doby minulého socialistického vládnutí, kdy měla tehdejší garnitura také pocit, že musí občany řídit ve všech oblastech jejich života.

A také nám tvrdila, že je to pro naše dobro!
Související články
Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Přes osm let se soustředila na vlastní svět mimo Hollywood. Nyní se Cameron Diaz vrací do nového filmu

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu