Sociální sítě i pro děti z mateřské školky? Tady někdo přišel o rozum!

Domácí 05. prosince 2017 | 04:45 — Ilona Cílková
Dosud byly sociální sítě a zejména ta největší z nich, Facebook, doménou teenagerů a starších. Člověk pod třináct let se podle pravidel společnosti na síti vůbec neměl objevit.
Místo aby si děti hrály venku, budou dřepět u počítače / Pixabay

Teď se situace mění, Facebook se poprvé oficiálně otevře i dětem mladším 13 let.

Chatovací aplikací Messenger Kids, zaměřenou na ochranu soukromí, chce Facebook oslovit jak malé uživatele, tak i jejich rodiče. Ti mohou svým potomkům stáhnout aplikaci na tablety nebo telefony, vytvořit jim tam profil a schválit, s kým budou moci chatovat nebo s kým sdílet videopřenosy, ať už s rodinou, nebo přáteli.

Protože aplikaci schvalují rodiče, děti nebudou mít vlastní účet na Facebooku a nepotřebují ani vlastní telefonní číslo. „V jiných chatovacích aplikacích mohou kontaktovat úplně kohokoliv a úplně kdokoliv může kontaktovat je,“ uvádí šéf vývoje Messengeru David Marcus.

Rodičovský dohled by měl děti ochránit před sdílením nevhodných fotografií, sexuálního obsahu nebo násilí. Společnost Facebook dokonce požádala populární server Giphy, který poskytuje doplněk pro sdílení pohyblivých obrázků, aby vytvořil nezávadnou verzi tohoto serveru vhodnou právě pro děti.

Facebook si najal i speciální tým, který vytvořil kreativní nástroje přátelské k dětem, od maskování nejrůznějšími maskami zvířat a dinosaurů až po barevné. Další funkce typické pro služby Messengeru, jako je sdílení polohy a platby, byly odstraněny.

Data, která děti v aplikaci poskytnou, budou podléhat ochraně. Facebook potvrdil, že nebude data z aplikace používat pro cílení reklam, a pokud rodič dětský účet z aplikace smaže, Facebook smaže také veškerá data ze svých serverů.

Tím, že děti pustí do světa sociálních sítí pod dohledem rodičů, chce Facebook bojovat proti nevhodnému obsahu, se kterým se děti mohou setkat, pokud mají přístup na „dospělou“ verzi této sítě.

Aplikace je určena pro děti ve věku od 6 do 12 let, mladší děti jsou povoleny také. Jakmile dosáhnou třinácti let, nebudou mít uživatelé své profily Messenger Kids změněné v reálné facebookové profily, a aplikace jim i nadále zůstane přístupná. Facebookový účet si tak budou po dosažení příslušné věkové hranice zakládat úplně od začátku.

Opravdu "výborný" nápad! Místo aby si děti hrály venku s míčem nebo se proháněly na kole, kolečkových bruslích či sáňkách, budeme je učit dřepět od šesti let u počítače a hodiny zírat na monitor! Svět už se opravdu zbláznil!

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu