Místo mozku z piva kostku? Podívejte, co si myslí tento slavný muž

Domácí 27. března 2017 | 03:25 — Ilona Cílková
Slavný basketbalista je přesvědčen o tom, že "Země je plochá".
Shaquille zřejmě nebude velký myslitel / Shutterstock

Bývalá americká basketbalová hvězda Shaquille O'Neal během show na internetové rozhlasové stanici podbay.fm vysvětloval své přesvědčení o tom, že planeta Země je plochá.

„Je to pravda. Země je plochá. Země je plochá. Ano, je to tak," řekl a začal s vysvětlováním: „Jezdím od pobřeží k pobřeží, a je plochá. Jen říkám. Jezdím po celou dobu z Floridy do Kalifornie, a je plochá. Nejedu nahoru a dolů. A všechny ty věci o gravitaci, už jste se podívali kolem Atlanty v poslední době a viděli všechny tyto stavby? Chcete mi říct, že Čína je pod námi? To ne. Svět je plochý."

Jak dodávají britské noviny Metro, svůj názor nezměnil ani po shlédnutí satelitních snímků: „Satelitní snímky mohou být vybrány a zpracovány." A dále tvrdil: „Jen říkám, že když jedu z Floridy do New Yorku, je plochá. Z New Yorku do Seattle také plochá. Ze Seattle do LA, plochá. Z LA zpět na Floridu, plochá. Ve skutečnosti je to čtverec. To je to, co to je."
Shaquille O'Neal tímto reagoval na ještě hrajícího basketbalistu v NBA Kyrie Irvinga z Clevelandu Cavaliers, který minulý týden říkal: „To není ani konspirační teorie. Země je plochá."

O'Neal také vyjádřil své pochybnosti o americkém vzdělávacím systému: „Existují tři způsoby, jak manipulovat mysl, tím co čtete, co vidíte a co slyšíte. Ve škole první věc, kterou nás učili, byla, že Kolumbus objevil Ameriku. Ale když se tam dostal, už tam bylo několik lidí se světlou pletí a s dlouhými vlasy kouřící dýmku míru. Takže, co ti to má říct? Kolumbus neobjevil Ameriku."

Vypadá to, že O'Neal opravdu nebude žádný velký myslitel. Ale nakonec co. V tom, aby za svou kariéru vydělal desitky milionů dolarů mu to nijak nebránilo.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Bezpečné lyžování v době covidové. Kam se vydat a kde si dát pozor na pokuty

Bezpečné lyžování v době covidové. Kam se vydat a kde si...

Koronavirus bourá plány a tři evropské země zpřísňují....

Kam se v době covidové vydat za sluníčkem? Tyto destinace...

Komplikace pro turisty, které nikdo nepředpokládal. A další...

Kvůli koronaviru se opět přitvrzuje. Zákaz vycestování ze...

Přestaňte počítat peníze a zažijte dovolenou snů. Díky...

Zavřít reklamu