To je ale strašný průser! Po těchto slovech vám naskočí husí kůže

Domácí 20. března 2017 | 04:54 — Ilona Cílková
Vztahy mezi Tureckem a Evropou se ocitly na bodu mrazu. To, že Holandsko zabránilo tureckým vládním představitelům vést politickou kampaň za referendum, které má rozšířit moc Erdogana, zahrálo prezidentovi jen do karet.
Erdogan nabádá své občany, aby Evropu porazili porodností / Shutterstock

Kdyby nedošlo k incidentu v Holandsku, našel by si ale Erdogan zřejmě jiný důvod. O tom není jistě pochyb.

Erdogan nyní obvinil státy Evropské unie z toho, že se k Turkům chovají diskriminačně, jako takové "nacistické Německo". „Tady z tohoto místa vzkazuji mým občanům, mým bratrům a sestrám v Evropě. Dávejte své děti do lepších škol, zajistěte, aby vaše rodiny žily v lepších oblastech, jezděte v lepších autech, žijte v nejlepších domech," řekl Erdogan a následně dodal: „Mějte pět dětí, nejen tři! Vy jste budoucností Evropy. "

„To je i zároveň nejlepší odpovědí na hrubost, s jakou se k vám chovají, na všechnu tu nevraživost a křivdy," dodal ve svém televizním proslovu v tureckém městě Eskisehir.

Dnes už je nad slunce jasné, že Evropa si pořádně zavařila. Zhruba 2,5 milionu tureckých občanů žijících v Evropě může volit ve volbách své hostitelské země.

A Erdogan nyní nabádá své občany, aby Evropu porazili porodností! Jeho výzvy jdou přesně podle všeobecně známého scénáře vedoucího k marginalizaci domácího obyvatelstva.

A Brusel? Ten se, pravděpodobně v hrůze, aby Erdogan nedal zelenou migrantům, k čemuž se ovšem s největší pravděpodobností stejně schyluje, nezmůže ani na zdvořilý nesouhlas. Natož aby poslal Erdogana i s jeho agresívní politikou do ..., do patřičných mezí!

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat...

Dovolenkové ráje se otevírají. Kde vás přivítají s...

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Zavřít reklamu