Nejpopulárnější bufet v zemi. Kdo tam nechodil, jako by u nás ani nežil

Domácí 24. září 2021 | 14:26 — Ilona Cílková
Letos je to devadesát let, kdy Pražané poprvé vstoupili do nejznámějšího pražského bufetu. Tím byl Automat Koruna. Vznikl v roce 1931 a v dobách své největší slávy se zde denně občerstvilo na deset tisíc lidí.
Další 2 fotografie v galerii
Bufet vznikl v roce 1931 a v dobách své největší slávy se zde denně občerstvilo na deset tisíc lidí / Profimedia

Málokdo dnes ví, že právě podle Koruny dostaly i ostatní pražské provozovny rychlého občerstvení název automat. Byl zde totiž umístěn první pražský jídelní automat, který po vhození příslušného obnosu vydal hostovi obložený chlebíček nebo natočil z kohoutku limonádu. Pražáci si na něj jistě vzpomínají. Až do počátku devadesátých let minulého století oživovala Koruna roh Václavského náměstí a ulici Na Příkopě. A nutno podotknout, že do dnešních dnů schází nejen Pražanům.

Automat Koruna sloužil Pražanům více než šedesát let a pamětníci na něj nedají dopustit. Při této vzpomínce se mnohým zaleskne slza v oku a začnou se sbíhat sliny na proslavené lahůdky. Na jeho počest vznikla i parafráze na známou Gottovu píseň „Korunou si hodím, až se budeš ptát...“, která začínala slovy „Do Koruny chodím, protože mám hlad."

Většině z nás, kteří jsme Korunu navštěvovali, asi utkvěl v paměti jahodový koktejl, jehož se tady prodalo, vypilo a vybryndalo na oblečení od montérek až po smokingy neuvěřitelné množství. V dobách největší slávy se tu prodávalo okolo 50 tisíc porcí denně.

Ale nebyly jen koktejly. Proslulé byly bramboráčky, které proslavil film Jáchyme hoď ho do stroje, ale i masové smažené placičky, které dnešní generace zná již jenom z McDonalda pod názvem hamburger. Ale tam ho podávají v nějaké prapodivné sladké housce. Tenkrát se ovšem tato dobrota jmenovala vepřenka a podávala se s hořčicí, cibulí a měkkým krajícem chleba. A byla to lahůdka, na kterou se nezapomíná. Stejně tak jako na domácí párečky, které byly opravdu ve střívkách a ne v igelitu jako dnes.

Proslavené bylo i ruské vejce. Ono tedy s Ruskem nemělo nic společného a pamětníci tvrdí, že vzniklo jaksi z nouze, když v kuchyni zbyla drobátko plesnivá červená řepa a již mírně zasmrádlé olejovky. Spořivý kuchař tyto suroviny pokrájel, smíchal s trochou bramborového salátu, přidal polovinu vejce natvrdo a celé to zamaskoval porcí majonézy. V souladu s tehdejší dobou, kdy vše z východu bylo nejlepší, nazval finální produkt ruským vejcem. Ono i tak to bylo ideologicky pochybné protože carské Rusko bylo vlastně nepřítelem tehdejšího SSSR, ale to už pravděpodobně nikomu z tehdejších papalášů nedošlo. Jak chutnala ta opravdu první, to již dnes nezjistíme, ale ta další již byla výborná. 

Vzpomínáme i na jedno z nejlevnějších jídel, kdy za pouhých Kčs 2.40,- (možná 2.60,-) si mohl člověk objednat porci šesti houskových knedlíků s omáčkou od plněného paprikového lusku. A když měl kliku, tak se mu objevil na talíři i zbytek lusku či kousíček té masové náplně. Zejména pro studenty to byla "božská mana", kdy se dosyta najedli a zbylo jim tak mnohem více, když pak vyrazili na pivo třeba k Vejvodům nebo i ke Flekům, což byla tehdy hospoda, kam se mohl i chudý tuzemský student zajít osvěžit půllitrem vyhlášené černé třináctky.

Prostě Koruna byla díky svému umístění, lidovým cenám i pro svou otevírací dobu, na tehdejší poměry neobvykle dlouhou, kdy se zavíralo až ve 22 hod. místem, kam se slušelo zajít po práci, kině nebo divadle. A nebylo vůbec nic zvláštního spatřit, jak si vedle sebe pochutnává tehdejší „somrák" a dáma v hluboké večerní. 

Zdroj: pražskýdenik.cz.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Lyžaři musí změnit plány. Rakousko přestalo čekat na...

Zavřít reklamu