Sobeckost Čechů nezná mezí. To je snad zinscenované, diví se v zahraničí

Domácí 08. prosince 2020 | 12:35 — Ilona Cílková
Covid necovid, Češi si jezdí po nákupech a na nějaká omezení neberou zřetel. I přes zákaz jezdí nakupovat do příhraničních častí Německa. Jejich bezohlednosti už si všímají i místní média.
Další 2 fotografie v galerii
Trhy na Staroměstském náměstí přilákaly o víkendu množství lidí / Depositphotos

Od 17. listopadu zakázalo německé Sasko přeshraniční cesty za nákupy stejně jako návštěvy kulturních akcí či cesty za sportem.  Ani přísnější omezení ale podle deníku Bild nebrání Čechům, aby do Saska jezdili nakupovat. „Zatímco Sasové mohou na procházky jen do vzdálenosti 15 kilometrů od bydliště, jezdí nákupní turisté z Česka nekontrolovaně přes hranice,“ píše Bild s poukazem na omezení pohybu, které platí v okresech s více než 200 novými případy na 100 000 obyvatel během sedmi dní. 

Bild se rovněž pozastavuje nad tím, že Sasko proti přeshraničním nákupům zakročilo až po dlouhém váhání, ale hranice doteď nekontroluje. Deník dále píše, že odpovědnost si jeden na druhého přehazují zemská policie se spolkovou a se zemskými úřady.

Velkou pozornost vyvolalo na sociálních sítích video, které v popisku uvádí, že takto Češi na Staroměstském náměstí v Praze oslavili Mikuláše. Někteří lidé poznamenali, že to snad ani není možné a že doufají, že je to zinscenované, další pak uváděli, že nemají slov. Informaci přinesla iDNES.cz

„To jsou prostě Češi, jakmile vláda trochu popustí opratě, už opět slaví. Na jaře přece také oslavovali konec koronaviru na Karlově mostě. To, jaké to mělo následky, už ale zapomněli,“ napsal Fritz Hoffmann. „Těm lidem není pomoci. Sobectví má přednost před porozuměním a ohledem," dodal Thomas Schild.

Češi do Německa podle médií nejezdí jen za prací a nákupy, ale také demonstrovat. Sächsische Zeitung uvedl, že čeští výtržníci se přes sociální sítě domlouvají, že se připojí 12. prosince k drážďanské demonstraci proti karanténním opatřením. Tu v Německu pořádá podobně jako jiné, hnutí Querdenken (Nekonvenční myšlení), píše iDNES.cz. Třetí vlna přijde brzy a bude dlouhá a vyčerpávající, varují experti.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nová pravidla v Itálii. Jejich porušení vám může dovolenou pořádně prodražit

Nová pravidla v Itálii. Jejich porušení vám může dovolenou...

Bezpečné lyžování v době covidové. Kam se vydat a kde si...

Koronavirus bourá plány a tři evropské země zpřísňují....

Kam se v době covidové vydat za sluníčkem? Tyto destinace...

Komplikace pro turisty, které nikdo nepředpokládal. A další...

Kvůli koronaviru se opět přitvrzuje. Zákaz vycestování ze...