Zombie v ODS musí skončit. Starosta Novotný chce být budoucností strany

Domácí 11. května 2020 | 15:11 — Ilona Cílková
Starosta městské části Řeporyje Pavel Novotný na sebe v posledních dnech opět upozornil. Po divoké slovní přestřelce s poslanci Jaroslavem Foldynou a Leo Luzarem se nyní pustil do europoslance Jana Zahradila.
Další 3 fotografie v galerii
Pavel Novotný je svůj a nebojí se kontroverzních témat / Česká televize

Již dlouho se vede debata, zda Pavel Novotný se svým stylem vyjadřování a excesy patří do ODS. Zatímco někteří politici vidí v Novotném budoucnost a mluví o něm jako o drahokamu, který ještě potřebuje obrousit, jiní jsou názoru, že dělá straně spíše ostudu. 

Díky jeho ostrému jazyku a nevybíravému slovníku ale snad všichni v Česku vědí, kdo je Pavel Novotný a že v Praze existují Řeporyje. A co víc, vědí o něm své také v Rusku. Na řeporyjském náměstí nechalo vedení radnice instalovat pamětní desku připomínající padlé vojáky Ruské osvobozenecké armády, takzvané vlasovce. Vedle desky stojí umělecké dílo od sponzora, který si nepřeje být jmenován. Na pamětní desce je vyryt citát z knihy Souostroví gulag Alexandra Solženicyna „Zdali všichni Češi pak pochopili, kteří Rusové zachránili jejich město?“ Další krátký text pak připomíná Pražské povstání a 300 vlasovců, kteří při něm padli. Proti záměru zbudování pomníku se již dříve ohradilo ruské velvyslanectví v Praze a ruská diplomacie. Kvůli údajné hrozbě z Ruska navíc Novotného, ale i primátora a starostu Prahy 6, hlídá teď policie.

Spory o druhou světovou válku v ODS pokračují. Nyní se o ni přou další politici ODS, starosta Pavel Novotný a Jan Zahradil, který na svém Twitteru prohlásil, že soudobé kádrování posledních dnů války by už mohlo skončit s tím, že "v ČR došlo k zajímavému úkazu, že někteří komunální politici by si mohli vzít výuku dějepisu a tvorbu zahraniční politiky jako tzv. vedlejšák". Výrok označil Novotný za "prasárnu" a prohlásil, že Zahradil zmeškal příležitost mlčet. Navíc ho označil za zombie, který straně ztrácí hlasy a bude mu prý muset "zavřít hubu". 

„Ještě, že fešák sedí v EP a jen hází jedové sliny na dálku. Ten být pořád zde, není možné ten odliv voličů, který způsobuje, ani částečně balancovat. Hezký chování od spolustraníka, jen tak mimochodem. Ještě, že tihle zombie jsou minulostí té strany. Jako její budoucnost halt musím něco vydržet,“ uvedl starosta na Zahradilovo tvrzení, že Pavel Novotný „startuje na první našlápnutí“.

Aktuálně si Novotný usmyslel, že by za ODS v příštím roce rád kandidoval do Sněmovny. Pro svůj záměr kandidovat do Sněmovny má navíc podporu i od některých špiček pražské organizace ODS. Včetně předsedy regionálního sdružení Tomáše Portlíka či bývalé první místopředsedkyně občanských demokratů Alexandry Udženiji. „U mě Pavel Novotný skoro vždy našel pro své aktivity podporu. Pavel je svůj, nebojí se kontroverzních témat a nebojí se říkat věci naplno. To je mi velmi sympatické a v tuto chvíli mi to v ODS trochu chybí,“ říká Udženija.

Každý může pochopitelně může mít na Novotného svůj názor. Pravdou ovšem je, že pokud by se do Sněmovny opravdu dostal, můžeme očekávat i v našem zákonodárném sboru debaty, které by rozhodně nebyly nudné. Pravda o Kuberově smrti. Fakta, ze kterých mrazí.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

Jak vybrat správné nůžky na živý plot a jak o ně pečovat

Jestli nevíte, co s velkou úrodou rajčat, usušte je....

Starý cestovní kufr nemusí doma překážet. Vytvořte z něj...

Co dělat, pokud vám slunce spálilo trávník. Nezoufejte, dá...

Kočičí mor je zákeřný a mohou onemocnět i kočky žijící...

Pokud míříte k vodě, měli byste znát fígle, jak šikovně...

Zavřít reklamu